| Anonima283 a întrebat:

Daca iubitul meu s-a masturbat cu 4 ore inainte de contact si a urinat dupa un timp sa zicem o ora, mai pot exista spermatozoizi in lichidul preejaculator?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca a urinat dupa atunci teoretic uretra s-a curatat de urmele de lichid seminal. Totusi ar trebui sa folositi o metoda de protectie ca sa eviti stresul/gandul la posibilitatea aparitiei unei sarcini.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da.

| Anonima283 explică (pentru Brigaela):

De ce?

| Brigaela a răspuns (pentru Anonima283):

Fiindca spermatozoizii sunt foarte mobili si se misca activ, asa incat se pot gasi in veziculele seminale, care depoziteaza lichidul spermatic.