| Miruna0909 a întrebat:

Hello TPU, deci vreau sa va intreb ceva dar sa nu ma luati la misto, vreau niste raspunsuri care au si argumente clare.
Deci impreuna cu iubitul meu ne am masturbat reciproc, iar el mi-a bagat degetele in vagin, tin sa mentionez ca sunt virgina. Daca din intamplare sa zicem asa prin absurd, ar fi avut pe acele degete lichid preejaculator, exista vreo sansa sa raman gravida? Stiu ca e foarte tampita intrebarea, dar nu as putea sa exclud varianta ca NU exista vreo sansa, chiar daca pe o parte sunt constienta ca e imposibil, doar vreau sa stiu raspunsuri si explicatii de la mai multe persoane, va rog frumos.
El mi-a zis ca nu a ejaculat recent, oricum a si urinat intre timp

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi insarcinata stai linistita ce varsta ai?

| doctorandus a răspuns:

In general, nu: spermatozoizii din afara spermei nu au sanse de fecundare decat in laborator.

In rest: nu suntem detectivi de spermatozoizi.

| ywar a răspuns:

Ti-a bagat degetele in vagin? Eu cand ma imbat bag toata mana. Un fraier. Sa bage toata mana in tine.

| anonim3248 a răspuns:

Nu ai cum să rămâi gravidă.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista vreo sansa, de la degete nu se ramane. Pare usor procesul sa ramai, doar ca nu este atat de usor. Prin sex ramai insarcinata. Astea sunt frici irationale.

| Miruna0909 explică (pentru Miruna333):

Sigur? de fapt nici nu stiu daca era chiar lichid de ala, stiu cand am pus mana pe penisul lui era doar umed, ca un fel de transpiratie, la fel si daca ar fi pus el degetul si mi l ar fi bagat

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Pentru a rămâne gravidă este necesar un act sexual cu penetrare si ejaculare in interiorul vaginului. Da, este adevărat ca se mai întâmplă și excepții câteodată, însă foarte rar.

Nu toți băieții au si spermatozoizi in lichidul preejaculator.

Însă ingrijorarea si atenția mea se îndreaptă spre altceva.
Ai spus ca esti virgină, ai grija cu acest tip de masturbare. Au fost cazuri în care fetele s-au dezvirginat singure, tot așa, prin penetrarea vaginului cu degetele. Ai grijă la himen!

Și ai grijă de tine!winking

| Miruna0909 explică (pentru RoxanaIoana108):

Nu ma intereseaza daca m -am dezvirginat, eu zic doar daca din intamplare cand mi o bagat degetul, el sa fi avut lichid de ala preejaculator, adica cum am zis nici nu stiu daca avea, doar presupun

| andreeaeml1200 a răspuns:

Trebuie neaparat educatie sexuala in scoli!