| anonim_4396 a întrebat:

Daca la baieti li se scoala cand se excita, la fete ce se intampla cand se excita?

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Clitorisul se umple cu sânge (se umflă).

| RAY a răspuns:

Pai creierul ca asta e motorul,partea din spate se ocupa cu asta,ii da semnal la inima sa pombeze mai mult sânge, vasculatia creste, respirația, fata devine roșie, sânii se măresc, vagi nu-l devine umed din cauza creșterii temperaturi vaginale, începi sa simți plăcere ca se eliberează dopamina, acum contează și când ca ciclul poate influenta dorința, la ovulație dorința e mult mai puternica

| Mayhem666 a răspuns:

Li se scoala si lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mayhem666):

Părul in cap li se scoală fetelor

| Werrich a răspuns:

Fetelor li se intăresc sânii cand se excită.

| Eireann a răspuns:

Apare secretia vaginala care lubrifiaza vaginul si il pregateste sa fie "alunecos" in cazul unei penetrari. Dar sunt si alte semne mai subtile - sfarcurile se intaresc, respiratia si pulsul se intensifica, etc.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Din Câte am aflată se umfla cu sânge clitorisul

Așa spune Ofința

Sincer ciudat și puțin scârbos nu mai mănâncă nimic

| Elan a răspuns:

Nu stiu pe onoarea mea ca nu stiu!

| teli92 a răspuns:

Ii curg balele

| Fatadezahaaar a răspuns:

Se udă

| IreneNemteanu a răspuns:

In timp, cu putina practica si atentie si altceva decat la cocosel, ai sa descoperi si singurel happy
Creste sensibilitatea la diversi stimuli psihici, emotionali si fizici.
Pielea este mai sensibila, anumite zone gen clitoris, sani, fese, fund, gat, brate, fata, zona capului, capata o super sensibilitate -placuta happy la atingere, respiratia devine accelerata, te inrosesti -nu tu, noi happy creste lubrefierea vaginala, clitorisul devine marit, foarte sensibil si astepti cu nerabdare continuarea happy

| CristiSarpele1 a răspuns:

La unele fete se scoala si ii mai mare ca si la baieti