| Anonim2314S a întrebat:

Daca luna trecuta mi-a venit menstruatia la timp, iar scurgerile au fost normale, dar luna aceasta imi intarzie menstruatia, sunt sanse sa fiu insarcinata in conditia in care de la ultima menstruatie eu nu am mai intretinut relatii sexuale? ( ma protejez cu prezervativ)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai folosit INTOTDEAUNA prezervativ, pus dinainte de a fii introdus in vagin, nu exista risc de sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un categoric ...NU. In mod sigur si garantat NU poate fi vorba de existenta unei sarcini. Este mai mult ca sigur vorba de o dereglare a activitatii hormonale care s-a produs in timpul actualului ciclu menstrual. Astepti linistita si fara vreo urma de ingrijjrare pornirea sangerarii menstruale in decursul zilelor urmatoare. Multa sanatate!