| Andreeaa20 a întrebat:

Dacă m-am despărțit de prietenul în urmă cu 2 luni, în cât timp îl voi uita?
Trec printr-o perioadă foarte urâtă. Ce pot să fac ca să treacă timpul mai repede?

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

O să-l uiți la un moment dat.
Nu are sens să menții evidența, pentru că nu merge așa.

| RAY a răspuns:

Te ai despartit de el de 2 ore si vrei de fapt sa te combini cu altul, pai găsești iubiti peste tot, sa trecem peste dramatologia asta

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de tine!
daca accepti realitatea, treci mai repede si mai suor peste despartire si nu ajungi sa faci o obsesie bolnavicioasa din asta.
Aculta numai muzica vesela, vizioneaza numai comedii sau filme cu happy ending, socializaza numai cu persoane vesele si pozitive si il vei uita foarte-foarte repede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de memorie. Eu nu am reușit nici după 52 de ani.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil peste vreo 2 luni o sa il uiti.

Dar stii cum sa faci sa treci peste mai usor? Te gandesti la asta: daca lui nu ii pasa de tine, nu se gandeste la tine... pai tu de ce faci asta? Merita? :/

| Sofer a răspuns:

Alt iubit și nu te mai gândi la fostul.

| Marius22222222222 a răspuns:

Vezi când expiră. Întrebări tâmpit mai au unii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi tot mai bine de la o luna la alta
Dupa un an nu vei mai sti cum arata de aproape ce voce are etc
Vorbeste cu alte persoane prieteni familie etc
Asculta muzica
Uita.te la filme

Răspuns utilizator avertizat
| NarcisIfrim a răspuns:

Acum depinde si cat timp ai fost impreuna cu el, care au fost sentimentele tale, pentru el, cat timp petreceai in compania lui..doar ca 2 luni mi se pare cam mult
Trebuie sa iti dai seama de la inceput de 2 lucruri Andra:
1.Niciodata nu il vei uita, ideea este sa iti amintesti de el fara sa doara
2.O iubire veche se vindeca cu alta noua

Trebuie sa iti tii mintea ocupata permanent.Sa ai mereu o activitate. Daca tu stai in pat zilnic, si plangi si te gadesti la el, normal ca nu il vei uita curand.
Intrebarea ta trebuie sa fie:Cu ce sa imi mai ocup timpul?
nu sa te intrebi daca te mai iubeste sau nu.
Succes!

| Stochel a răspuns:

Fă-ți un iubit nou si cu timpul il vei uita