| lovehurts a întrebat:

Daca m-am masturbat si mi-am introdus diferite lucruri in vagin mai sunt virgina? precizez ca atunci cand mi-am introdus pentru prima oara nu mi-a curs sange si a intrat cu usurinta. daca merg la ginecolog ii va spune mamei ca nu mai sunt virgina? precizez ca nu am avut contacte sexuale cu nimeni/

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tocmai asta e. Virgina nu mai esti din punct de vedere psihic, deoarece nu ai avut contact sexual cu un partener. Dar himenul este deja rupt, si d. p. d. v fizic nu mai esti virgina.Medicul ginecologic nu are de unde sa stie ce ai introdus tu, penisul sau alte obiecte.Si acum sincer, nu mi se pare normal sa te dezvirginezi cu diverse chestii. Te poti alege si cu vreo infectie.Nu te mai juca cu astea!

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Depinde si cat de mult tsi l-ai introdus. Poate ca iti pierdusei virginitatea, dinnainte din cine stie ce greseala, sau mai stiu eu.Si daca te duci singura la ginecolog, evident ca ginecologul nu ii va spune nimic mamei talehappy

| gigiro a răspuns:

Cu siguranta nu mai esti virgina. Ai facut un lucru extraordinar! Meriti coronita! Nici un baiat nu se va mai bucura de fecioria ta! Vei primi jigniri ca nu ai fost "fata mare". Doctorul vede ca nu mai esti fecioara. Ma ingroziti cu astfel de intrebari! Masturbarea tine de obsesie, iar obsesia tine de psihiatru. Copii care se masturbeaza! Gravide la 14 ani! Doamne, ce mai urmeaza? Sincer, dar sincer, crezi ca mama ta la varsta ta se masturba?

| Derye a răspuns:

Deci oare ma intreb daca voi, cei care raspundeti, va si documentati putin inainte sa deschideti gurile.

Himenul se poate rupe si prin anumite exercitii fizice, deci prezenta lui are o relevanta mica in asta. Pana nu faci sex, esti virgina...si cu asta basta.

| andradat a răspuns:

Eu nu mai am rabdare la intrebari din astea, deci e inadmisibil, nesimtire si inconstienta.

| yami a răspuns:

Depinde ce lucruri ti-ai introdus. daca au fost destul de mari, s-ar putea, dar nu cred. virginitatea nu se pierde atat de usor. daca nu te-a durur si nu a curs sange, nu cred ca s-a fisurat himenul. acel doctor de care vorbesti nu are voie sa spuna nimic mamei, ceea ce vorbesti cu el ar trebui sa ramana confidential. acum, ce sa zic, nu stiu ce varsta ai. dar parearea mea este ca nu ai de ce sa-ti faci probleme, iar daca chiar te preocupa lucrul acesta, inceraca sa ai grija de-acum in colo, si acum nu ma refer numai la pierderea virginitatii, ci si la infectiile si la ranile care se pot produce atunci.

| virusake a răspuns:

Himenul se rupe destul de usor. Sunt fete carora nu le curge sange deloc. tongue

Daca "a intrat" intelegi 2cm e posibil sa mai fii...
Dar daca aia se duc pe la 10 cm. clar nu.

In mare parte presupun ca nu mai esti virgina tongue
Daca nu vrei sa afla ai tai ceva. fereste-te de ginecolog. tongue

| Dee0tzaA a răspuns:

Clar ca nu mai esti! Iar daca mergi la ginelog nu ii va spune mamei tale, numa daca nu te duce ea sa vada daca mai esti virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o Vaca Cu Cabina laughing))mai bine ti-o trageai decat sa ai constiintza incarcata ca te-o dezvirginat,, un obiect;;laughing))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| ioana_1446 a răspuns:

Pai cred ca depinde si marimea dar si grosimea obiectului pe care l-ai introdus in vagin...nu stiu ce sa zic.cam cat de gros era? sau cam cat de mare era?

| Iulia_2614 a răspuns:

Draga mea, poti sa te dezvirginezi si chiar te poti infecta, depinde cu ce o faci si daca este steril. Parerea mea este ca e bine sa te masturbezi, dar ai grija cum si cu ce o faci. E mai bine sa te masturbezi, decat sa fii la "mana" oricarui baiat care nu te merita.Plus de asta, face bine si psihic, asa ca hotaraste tu cum este mai bine pentru tine, raspunsurile ce le primesti sunt numai o parere a oricui, tu iti alegi cum este mai bine pentru tine. Eu cred ca ar fi mai bine sa incerci sa fii mai apropiata de mama ta, ca si ea este femeie si a trecut prin ce treci si tu. Toti o fac, numai ca nu recunoschappy