| vandersar a întrebat:

Daca ma gindesc totdeauna la o fata si inainte de culcare ii dau like la poze totdeauna ii vizitez profilul astep ca ea sa se conecteze pe facebook asta inseamna ca o iubesc?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Nici decum, iubirea i ceva cu mult mai provund..nu asa ca te gandesti eu stiu cat la nu stiu cine si dai like uri pe net... Iubirea cum ti am spus ceva mult mai profund.Si apare. dupa o perioada intre doua persoane care trec cu bine peste bune si mai putin bune. Ceea ce simti tu acum pentru respectiva persoana este doar o simpla atractie fizica emotionala si ..cam atit. ok? peste doi trei ani vei intelege mai bine cum este cu iubirea si cand apare ea.dar pana atunci iti propun sa numai stai si sa pierzi timp in fata unei fotografii si sa iesi un pic din lumea asta virtuala si sa intalnesti o persoana reala. si sa o privesti pe viu..si in loc de like.uri sa i acorzi ceva prfund si frumos,. ok?
Succes!

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca o placi mult

| AikkoxD a răspuns:

Eşti atras fizic de ea sau eşti obsedat, nicidecum îndrăgostit. Iubirea presupune şi altceva, nu doar atracţie fizică.

| Azµre a răspuns:

Nu, asta înseamnă că ai o obsesie.

| Dariusuu a răspuns:

Înseamnă că te-ai îndrăgostit de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă diferența între dragoste și preocupare excesivă (obsesie). Ești avid de atenția pe care ți-o dă, îți place mult de acea persoană, dar nu asta caracterizează iubirea. Nu niște like-uri. E ceva mai profund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,probabil e atractiva si iti place cum arata

| BSwwatch a răspuns:

NU,inseamna ca esti obsedat de ea, bine ca n-aprinzi si 2-3 luminari!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BSwwatch):

Da, sau să îi recicleze hârtia igienică pe care o folosește fata laughing.

| charleslouboutin a răspuns (pentru BSwwatch):

Tare commentul laughing)) ai dreptate.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Pai ne intrebi pe noi ca tu nu stii cei cu tine si ce simti? De ce numai cand te duci la culcare; te ascunzi sub cearceaf dupa aceea?

| lolylolypops a răspuns:

Nu neaparat. Poate te simti bine cu ea, in preajma ei, poate te simti bine cand vorbesti cu ea, poate nu o iubesti, poate e doar o dorinta! Pe parcurs iti vei da seama daca e placere, iubire, sau dorinta!

| Jackul336 a răspuns:

Te preocupa, mergi la nivelul urmator

| Sorinacio a răspuns:

Scoate-ti-o din cap ca pe urma o sa fie de rau. Stiu eu ce zic.

| Incepator01 a răspuns:

Inseamna ca te-ai inecat cu lapte.

| aikman01 a răspuns:

O iubesti atunci cand o suni sa ii auzi vocea, cand o vezi si iti face ziua mai frumoasa... nu atunci cand o arzi pe facebook, pe facebook nu e dragoste