| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma intreaba cineva daca am mai avut prietena pana acum, e bine sa raspund da sau nu?(tinand cont ca nu am mai avut)

7 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu cred ca trebuie sa spui ca ai mai avut, bine asta in cazul in care esti la o varsta cat de cat marisoara, dar daca esti la 13 ani sa zic asa,poti sa i spui ca nu ai mai avut.
Dar nu esti obligat daca iti faci o relatie sa spui daca ai mai avut sau nu,sau ce ai facut cu cealalata sau ce nu ai facut cu fosta prietena,pentru ca,actuala partenera,sigur se va simti aiurea,Deci,parerea mea,este sa nu i spui neaparat daca ai avut sau nu,iar daca se auce in discutie tema asta,asa cum ti am spus, in functie de varsta ta, alegi sa i spui sau nu.
Iar daca esti undeva peste 16 ani,pai,da,in cazul asta,ii spui ca ai avut,pentru ca,lumea s a schimbat foarte mult si dupa stii tu,sa nu fii vazut cu alti ochii, iar in mintea ei sa se intrebe, DE CE NU?
Numai bine!

| William a răspuns:

Nu conteaza cine te intreaba, e bine sa spui adevarul oricare ar fi acela.

| geogi a răspuns:

Eu zic ca este bine sa ii spui adevarul daca te intreaba o fata din cauza ca daca persoana pe care vrei sa o minti este una dintre viitoarele tale iubite sigurat isi va da seama ca ai mintit si cand va afla mai tarziu va fi mai rau nu uita cineva trebuie sa te accepte asa cum esti asa ca daca vrea sa fie cu tine o sa fie si asa iar daca te referi la prieteni familie le poti spune ce iti vine pe moment multa bafta:*

| Ali191 a răspuns:

Spune da, ca fetele sa te placa :X
fundita?

| iGo a răspuns:

Depinde, cati ani ai ?

| dewtsa a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e sa fii sincer. Cu siguranta va aprecia acest lucru si i s-ar parea dragut sa stie ca este ea cea cu care faci unele lucruri pentru prima data.

Parerea mea big grin

| roxy4rox a răspuns:

Trebuie sa fii sincer cu tine insuti si cu cei din jurul tau... asa ca cel mai bine este sa spui adevarul, nu este o rusine ca nu ai avut nici o prietena ...ai timp destul.happy