| anonim_4396 a întrebat:

Oare ce ar trebui sa raspund cand o fata ma intreaba de ce sunt singur si nu am prietena?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Ok sa zicem ca astfel de experiente te-au dezamagit dar tu vorbeste cu fata poate cu ea o sa fie diferit.
Gandeste mereu pozitiv happy

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Dacă ești virgin îi spui că nu vrei o relație doar ca să fie și nu ai găsit persoana care să te aprecieze pentru cine ești tu cu adevărat. Dacă ai avut înainte măcar o relație sau câteva experiențe sexuale îi spui că ești foarte pretențios / selectiv. Ar trebui să fie adevărul. Cu fiecare relație te apropii din ce în ce mai mult de esența a cine ești. O dată cu asta ești mai conștient și de ce vrei de la un partener, fie el doar sexual sau pentru ceva pe termen lung cu sentimente incluse "în preț''.

| RAY a răspuns:

Ca nu ai avut noroc sa isi gaesti jumatatea

| Violleta2022 a răspuns:

Rapunzi simplu: "pentru ca nu mi-am gasit partnera potrivita inca"!

| mihai69 a răspuns:

Că nu e treaba ei.

| Emilian65 a răspuns:

Raspunde-i: nu am gasit fata care sa-mi placa.

| SilviaDulcik a răspuns:

Îți place de ea? Poți să îi spui așa: "Pentru că te-am așteptat pe tine." Depinde cât de bine te înțelegi cu ea, dacă ea este într-o relație, și alte lucruri.

| Bacemi a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Mi se pare prea lame. Nu cred că pușcă genul ăsta de răspuns. Bine, dacă e să îl placă o fată nu prea mai contează răspunsul. Dar un astfel de răspuns nici nu ajută. Dacă a pus întrebarea asta înseamnă că e oarecum timid. O fată cu capul pe umeri se va simți ofensată de o astfel de replică și dacă nu cunoaște prea multe chestii despre viața lui, care să contrazică răspunsul imbecil, se va îndepărta. Se poate gândi că îl va răni, deși i se pare drăguț. Aparenta lui lipsă de contact cu realitatea poate fi mai nasoală decât faptul că nu e foarte atrăgător (fizic dar și ca atitudine).

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Bacemi):

Bine punctat.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Că nu ai găsit persoana potrivită.

| CleanHeart a răspuns:

Ii spui ca inca nu ai gasit fata potrivita iar ea ar putea fi aceea.
Bingo.
O zi frumoasa happy

| Laur014 a răspuns (pentru CleanHeart):

Ea este spaniola, eu roman...am intalnit mai multe fete aici unde ma aflu, in UK, care poate au incercat ceva dar auzind ca sunt roman, s-au linistit. Oricum nu pun baza prea mult in astfel de relatii cu alte nationalitati, am invatat sa fiu indiferent.

| Laur014 a răspuns (pentru CleanHeart):

Teoretic asa este, practic mai toti fug de romani pe aici...

| CleanHeart a răspuns (pentru Laur014):

Ok sa zicem ca astfel de experiente te-au dezamagit dar tu vorbeste cu fata poate cu ea o sa fie diferit.
Gandeste mereu pozitiv happy

| anonyymuusss a răspuns:

Sunt in plan de autocunoaștere și nu îmi doresc sa trag in jos Pe altcineva.

| Laur014 a răspuns (pentru anonyymuusss):

Nu am inteles idea...

| DiannaManole a răspuns:

Adevărul!