| Missy_1317 a întrebat:

Daca ma masturbez(imi frec clitorisul si atat) mai sunt virgina? E un pacat?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, esti virgina pana ai un contact sexual cu o alta persoana.
In religia crestina, masturbarea este pacat (pacatul lui Onan).

| Libelle a răspuns:

Clitorisul nu are treaba cu himenul.Himenul e mai incolo putin de intrarea in vagin.si virgina ai sa fii pana ai contact sexual cu un baiat.aia inseamna a ``te deflora``, apoi daca iti bagi tu pixu adanc in vagin tot virgina esti, dar doar din punct de vedere psihic.
inteles?

| cristi11cristian a răspuns:

Buna draga! a te masturba in zilele noastre e ceva normal, sa ti elberezi o anumita placere dar si energie acumulata si mai ales la o varsta anume unde hormoni nesecita o daruire mai mare din partea ta, toate acestea te duc la aotosatisfacere! deci nu cred ca e un pacat, ci mai degraba o eliberea fata de tine insuti, si un stress mai putin provocator! religia e consecventa in ceea ce priveste sexualitatea, dar daca ar fi sa urmam pasii acesteia, oare ce e acel anume, ce avem voie sa facem?! ca aproape orice e pacat aseadar e putin cu dilema! happy

| Ana a răspuns:

Normal ca mai esti virgina.Nu este pacat.

| severus a răspuns:

Estii, continua linistita.nu e pacat dk nu te prind ai tai, atunci devine.

| Gabryel85 a răspuns:

Daca nu esti credincioasa, nu este un pacat. Doar pentru cei credinciosi conteaza asta.

| Missy_1317 explică:

Merci deutsa

| Deutsa_9027 a răspuns:

Cum sa te dezvirginezi mai fata daca iti freci clitorisu? laughing doamneee.` nu e un pacat.winking Si stai linistita ca nu te dezvirginezi. doar daca iti bagi ceva in vagin.

Sper ca te-am ajutat :*

| costy_2995 a răspuns:

Depinde cu ce te masturbezi daca o faci doar cu mana iti mangai mai degraba clitorisul si iti bagi si degetul/ele in anus pentru o senzatie mai placuta ca s nu le gabi in vagin s te dezvirginezi si dp mine nu e un pacat si e o cale de a te elibera d stres d toti acei hormoni. cum se zice l baieti laba-i rusinoasa, dar e sanatoasa.:*