| Costinamiha a întrebat:

Daca ma simt rau de la anticoncepționalele Yasmin, iar doctorița este plecată, din țara, iar luni ar trebui sa încep pastilele, si as vrea sa le schimb, imi puteți spune niște pastile care sa fie asemănătoare cu Yasmin?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunt asemanatoare, te vei simti la fel de rau. Daca nu poti ajunge la medic (alt ginecolog daca al tau este plecat), este mai intelept sa faci o pauza de contraceptive de 3 sau 4 luni, timp in care vei merge din noua l giencolog, vei face niste analize si, apoi, vei primi niste contraceptive cat mai diferite de Yasmin, dar totusi potrivite. NU poti schimba contraceptivele fara consultatie ginecologica, asa ceva este complet interzis