| roxanamaria a întrebat:

As vrea sa intreb daca in cazul meu este ceva normal ca in urma unei sarcini unde am fost chiuretata de 3 ori ca am avut complicatii in termen de 3 luni mi s-au recomandat anticonceptionalele yasmin, le iau de 3 luni...ma simt bine...nu am luat in greutate in schimb nelamurirea mea cea mai mare este aceea ca menstruatia ma tine cel mult 3 zile si imi curge foarte putin.este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Este si nu este normal sa tina numai 3 zile si putin poate fi normal find reglata asa de anticonceptionale si daca te simti bine poate fi ok dar poate fi si o altfel de dereglare de la anticonceptionale poate nu tis tocmai potrivite si ar trebui schimbate pe alt tip sau stiu eu ar trebui sa intrebi un endocrinolog si ginecologul care ti lea recomandat daca trebuie ceva schimbat sau e bine asa

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal. menstruatiile false determinate de contraceptive sunt scurte si putin abundente.

| doctoritsa a răspuns:

Este OK. Sub pilule menstruatia se schimba - e de fapt o sangerare data de oprirea pilulelor (pauza), nu mai este menstruatia ta obisnuita. Faptul ca e mai redusa cantitativ si ca durata este considerat chiar un avantaj necontraceptiv al pilulelor.