| Anonimulllllllll a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia azi inseamna ca luna viitoare tot pe 8 trebuie sa imi vina?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca viitoarea menstruatie sa inceapa tot in data de 8 nu este exclusa insa este destul de putin probabila. Urmatoarea menstruatie se va produce in data de 8 Octombrie numai in cazul in care ciclul tau menstrual este unul de tipul FOARTE REGULAT si are in mod constant/mereu lungimea fixa de 30 de zile. Din acest motiv este destul de putin probabil ca nenstruatia sa porneasca exact in aceeasi zi. Multa sanatatE!

| Emilian65 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scazi din ziua in care ți-a venit diferența dintre nr de zile al lunii si 28. Dacă tie ți-a venit pe 8, asta înseamnă 8-(30-28)=8-2=6, deci pe 6.

| Alicezzz a răspuns:

La data de 8 sept aduni 28 30 de zile daca este regulat.

| ciumabubonica a răspuns:

Daca este regulat da daca nu nu