| RAY a întrebat:

Daca nu crezi in iubire si afirmi asta, insulti sexul opus?

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu neaparat, dar atunci nu ai pretentii sa te iubeasca cineva de sex opus pe tine.

| mentholinks a răspuns:

Oarecum da. Daca tu nu esti capabil sa iubesti asta nu inseamna ca toti suntem la fel.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Si tu esti capabil? serios, toata lumea se vrea a fi buna si empatica pe internet in realitate e totul opus

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu pe ce lume traiesti tu dar la mine in familie toate cuplurile se iubesc. Am multi unchi, matusi, s-au combinat cand erau tineri poate si virgini, s-au casatorit, au copii, familii fericite. Nu stiu de unde tragi tu concluzia ca toata lumea e pe interese ascunse.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Ce frumos

| Plato a răspuns:

Interesant, nu mi-am mai pus problema. Nu cred ca insulti sexul opus, ci ambele sexe, facandu-le incapabile.

| GirlOnline81 a răspuns:

"Insulti" nu este cuvantul potrivit. Foloseste mai degraba "minti".

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Cum adica minti?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Scuzele mele, Ray. De fapt am înțeles altceva, cum ca nu crezi, dar ca afirmi ca da.

| GirlOnline81 a răspuns:

On topic, poate ca spunând un adevăr doare, dar de când e adevarul o insulta?
P.S: dacă se poate, care este motivul pentru care nu (sau nu mai) crezi in dragoste?

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Dacă se poate, care este motivul pentru care nu (sau nu mai) crezi in dragoste?
nu are rost sa ma repet

| Misteryy a răspuns:

Dupa parerea nu este o insulta, doar daca se simte cineva insultat la nivel subiectiv, dar nu este o insulta.