| anonimaanonima29 a întrebat:

Dacă nu sângerezi după pastila de A2a zi(escapelle), înseamnă că nu și-a făcut efectul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi nu-ti provoaca sangerare/menstruatie instantanee, chiar daca actioneaza ca o bomba hormonala in corp, distrugand un ovul fecundat.
Sangerarea se va produce peste cateva zile si va veni cu intarzieri si dereglari mari, pe urmatoarele 6-12 luni.

| anonimaanonima29 explică (pentru Violleta2022):

Au trecut aproape 5 zile și nu a apărut asa zisa "menstruație falsa"

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimaanonima29):

Nu exista menstruatie falsa.
Ti-am explicat mai sus ca acum suferi efectele negative ale pastilei de a doua zi, efecte care iti afecteaza menstruatia si ovulatia dereglandu-le masiv pe o perioada de 6-12 luni.
Deci nimeni nu stie si nu-ti poate spune cand va veni urmatorul ciclul!

| Xpressurself a răspuns:

Farmacistele care vand asemenea pilule sunt inconstiente. La fel si tu.