| Ioana01019 a întrebat:

Dacă am ovulat după ce am luat pastila de a doua zi, înseamnă ca nu si a făcut efectul?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog ce o fi asa greu, trebuie sa te consulte macar odata pe an

| Ioana01019 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Odată ce sunt minora, nu pot merge singura

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ioana01019):

Poti merge impreuna cu mama ta

| iulia0514 a răspuns:

Nu poți ști exact când a avut loc ovulația!

| Ioana01019 explică (pentru iulia0514):

Mi am dat seama prin lichidul specific ovulației. Am luat pastila la 22 de ore de la contactul sexual neprotejat, iar următoarea dimineața am luat pastila, dupa câteva ore a început sa mi curgă acel lichid

| iulia0514 a răspuns (pentru Ioana01019):

Pe baza acelui lichid nu înseamnă neapărat ca atunci a fost ovulul eliberat și în plus acel lichid este prezent încă de la începutul perioadei fertile

| Ioanaaa23pb a răspuns:

Pastila își face efectul, stai fără grijă, dacă nu ai repetat contactul sexual după ce ai luat pastila nu ai de ce sa te îngrijorezi.

| Ioana01019 explică (pentru Ioanaaa23pb):

Nu am repetat! nu am mai făcut nimic după ce am luat pastila!

| Ioanaaa23pb a răspuns (pentru Ioana01019):

Atunci stai liniștită draga mea și ai grijă tura viitoare! E recomandat sa iei pastila de a doua zi doar de doua ori pe an la distanță de 6 luni.

| Ioana01019 explică (pentru Ioanaaa23pb):

Ți as putea lasă te rog un mesaj in privat?