| RoxanaAn7502848 a întrebat:

Am luat escapelle exact în următoarea zi după actul neprotejat iar în a 3 zi după ce am administrat pastila a început să-mi fie rău să am scurgeri galbene și dureri de burtă și am vomitat țin să menționez că menstruația trebuie să-mi vina peste o săptămână
Vă rog să-mi spuneți daca e normal și dacă înseamnă că pastila și-a făcut efectul sau nu
Vă roog să-mi răspundeți cât mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Desigur ca si-a facut efectul, recomand sa citesti si reactii adverse Escapelle:
https://www.medicover.ro/medicamente/escapelle,184,n,1153

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pastila poate avea efecte averse, dar ai fi stiut asta daca citeai prospectul inainte.

| ioana748 a răspuns:

Da,pastila si a facut efectul. Din pacate starile respective nu pot fi evitate.
Si cand vine ciclul s-ar putea sa fie cu dureri putin mai mari ca de obicei si alte stari.
Multa sanatate,

| joshua12 a răspuns:

Buna, spune mi te rog, de la administrarea pastilei, la cate ore ai vomitat?