| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata are celulita, credeti ca ar trebui sa mai faca sex, sau sa-l faca relaxata? Sau ar trebui mai intai sa scape de celulita, ca sa se bucure de sex calumea?! Multumesc!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Celulita nu impiedica sau blocheaza sexul, doar este inestetica din cauza grasimii asimilate.
In principiu, ca sa te bucuri de sex trebuie sa ai dorinta sexuala si un penis adevarat cu cares a ai sex, ca celulita nu impiedica acest lucru.
Celulita este prezenta in aceeasi masura la barbati cat si la femei, fiind practic depozite mici de grasime, inserate printre fibrele musculare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, chiar culmea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ce treaba are celulita în toată treaba asta? Aproape toate femeile au așa ceva la un moment dat.

| minime3 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Pai n-ai incredere in tine!

| Nirvanaaa a răspuns (pentru minime3):

Depinde cum privește fiecare situația și cât se lasă afectat de micile imperfecțiuni.

| minime3 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Asa e, dar daca el arata foarte bine, si la tine se vede celulita in timpul sexului, te simti complexata! Sau iti doresti sa faci sex pe intuneric (ha ha); ar fi o varianta?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru minime3):

Nu, nu m-as simti. Ca nu am de ce sa fiu complexata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca pe partener nu-l deranjeaza acest aspect, atunci nu are de ce sa se simta complexata in a intretine relatii sexuale.

| Aditu94 a răspuns:

Buna, nu are nici o importanta, sex poti sa faci doar daca simti, daca vrei si crezi ca merita respectivul/respectiva..aspectul fizic nu e la fel de important pe cat este interiorul, sufletul, caracterul, felul de a fii. Daca stam sa o gandim la rece, toate femeile au celuluita..deci nu are nici o legatura.tu daca faci sex cu acea persoana, o faci ca vrei.

| Kranci123 a răspuns:

Pe termen lung da, ne intereseaza si celulita, am fost cat de subtil am putut.