| Elena1234456 a întrebat:

Daca o fata/baiat pe care il crezi antipatic/antipatica iti spune ca te place, cum reactionezi?

7 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Si eu am fost intr-o asemenea situatie cu o fosta colega de clasa, pur si simplu ne uram, dar intr-o zi a inceput sa ma placa si dupa cateva conversatii, am ajuns sa ne indragostim. Asculta-ti inima. Poate ii o persoana buna. Incearca sa intri in vorba cu el. Bafta!

| gingasull a răspuns:

O resping, nu-i acord atentie sau îi spun ca n-am ce discuta cu ea.

| corado a răspuns:

Incerc sa ii explic, ca nu e genul meu, ca nu pot avea cu ea nimic mai mult decat o relatie de amicitie! Adevarul e dureros dar in comparatie cu minciuna este mult mai usor digerabil!

| mermadia a răspuns:

Metoda cea mai buna e metoda glumelor, adica, ii spui pe un ton neofensiv ca nu crezi ca va potriviti.si zambestiil iei cu usurelul...eu asa am facut!

| Oktavian a răspuns:

Iii spun ce cred despre ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

II spui ca din pacate nu e pe genul tau si spui ca nu trebuie sa-si piarda timpul cu tine, ca sunt o gramada de fete mai bune pentru el

| bogdanl a răspuns:

Personal. m-as panica foarte tare in sinea mea si dupa acea l-as/as intreba daca isi bate joc de mine... happy