| anonim_4396 a întrebat:

Dacă o fata de la mine din clasa a 7a se uita la mine in ore și cand ma uit si eu la ea se inroseste la fața sau cand vorbesc cu ea tot la fel, i-o fi placand de mine? Mie imi place de ea foarte mult si daca i-ar place cum sa ma bag in seama cu ea? Ce să-i spun, ce s-o intreb?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand o saluti si-i zambesti, dupa care o intrebi ce mai face si eventual, dupa ore, cand plecati acasa, o astepti si o intrebi daca o poti conduce.
Daca accepta sa o conduci acasa, pe drum ii spui ca-ti place de ea si ca doresti sa fie prietena ta, daca si ea doreste.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca vine vacanta, ai putea sa-i propui ca atiunci cand are timp liber, sa accepte sa iesiti in 2 la plimbare cu bicicletele, cu rolele, sau pur si simplu pe jos, pe aleile parcului sau pe strazile localitatii, pur su simplu aiurea fara niciun fel de tinta sau un loc precis. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te place. Spune-i orice.

| LionKing0505 a răspuns:

Nu te panica fi tu insuti si crede-ma vorbele vor veni de la sine! Pare timida, ia-o incet, ce face invit-o in parc sau la film, iar apoi dupa ce vezi ca ai impresionato te poti da la ea mai tare atinferi saruturi etc.Tot ce conteaza este sa fi relaxat!