| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de o fata de la mine din clasa. A venit sa ma ia sa dansez cu ea si ma lua in brate. Daca pun o poza e prima care da inima pe intagram si daca o intreb ceva pe wattap imediat imi raspunde. Stiu ca ii place de un baiat, cand am fost in excursie a stat numai pe lângă mine, se uita in ore la mine si cand ma uit si eu la ea se inroseste la fața. Cand ma vede singur ma intreaba de ce nu vorbesc cu ea si de ce nu vin pe drum cu ea.Cu alți băieți din clasa nu le spune asta doar mie. Eu cred ca ii place de mine, voi ce credeti? Vreau să-i spun că o plac dar nu stiu cum sa-i spun. Direct nu ii spun, ce s-o intreb, cum să-i spun că o plac?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sunteti colegi si in acelasi timp si foarte buni prieteni, inseamna ca in mod normal va si cunoasteti suficient de bine. Intro astfel de situatie, modul indicat de abordare a fetei ar fi cea directa, prin care sa o intrebi pur si simplu pe fata, daca accepta sa iesiti la o plimbare doar in 2 cu scopul de a discuta despre anumite aspecte de natura sentimentala. Fiindca doar procedand asa, vei reusi sa-ti dai cu adevarat seama daca si ea manifesta atractie de natura sentimentala si nu doar de o simpla amicitie fata de persoana ta. Iti trebuie doar putin curaj. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-e drag să trec pe strada ta,
Și nu știu cum să ți-o spun,
Mie drag să trec pe strada ta,
Să te întâlnesc pe tine în drum.
Acesta este un mic cântec de acum 60 de ani.
Vezi că nici nenea care l-a scris nu știa cum să îi spună.
Spune orice, și ea va înțelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu o placi spune-i ceea ce simți.
JUST DO IT!

poți sa ii spui in multe moduri dar de preferat sa nu fi foarte discret ca poate nu isi da seama sau cine stie... spune-i clar si direct

Preferabil față in față nu prin mesaje sau altfel.

Sper ca sunt de folos... stiu ca nu e ușor dar crede.ma ca o sa merite

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Păi dacă spui ca ea reacționează asa, iar tu o placi, plus ca ai si nr ei si vorbiti pe wapp, ii poti spune prin mesaje daca personal chiar nu ai curaj. Numai bine!

| Ben9648 a răspuns:

Ms mult

| 1Anonymous2 a răspuns:

La fel eram si eu. daca imi placea de vreo fata nustiam cum sa-i zic, insa daca nu ii zici, tu vei suferi in tacere, te vei gandi mereu la ea, ce face, cum se simte, oare ce ar zice daca ai intreba-o daca te place, ...Si acum mereu intreb direct fata, fara prea multe vrajeli, si daca imi zice ca nu se simte pregatita, ca nu stiu ce..atunci e clar ca nu vrea sa fie impreuna cu tine, si nu iti faci degeaba sperante gandindu-te la ea..Si ai scapat..Eu am stat dupa o fata circa un an, si la urma rezultatul a fost negativ, dupa ce m-a respins in mai putin de o luna am si uitat-o, decat cand stateam si ma tot gandeam la ce ar zice..deci fii barbat si spune-i direct, nu te va manca, stiu ca e greu sa ii zici, dar iti urez bafta happy

| SuntDinGherla a răspuns:

Iubire adevarata, cheam-o pe dig!

| AlpacaTePeUu a răspuns:

Eventual ia un avion care s o scrie pe cer