| nimenialtu a întrebat:

Daca o fata timida ma place(si eu pe ea, si eu sunt timid) credeti ca la urm intalnire(a4a) e vreo problema daca fac primul pas si incerc sa o sarut? Poate crede ca sunt prea direct? Asta e problema ca daca e timida nu vreau nici sa creada ca sunt prea direct si sa se supere dar nici sa vada ca n-am curaj si sa creada ca nu ma intereseaza de ea! Ca asa ea nu are curaju sa faca nimic si nu mai vad niciun rost sa astept atata timp cat ne placem reciproc! O zi buna!

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Desigur ca o poti saruta...numai sa nu sari pe ea saraca sa se sperie.Incearca sa ii pui mana pe par...obraji...sa ii dai de inteles ca vrei sa o saruti...ca sa poti observa reactia ei.

10 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Pupooooo baaa

| ioanaa a răspuns:

Da o poti saruta pentru inceput usor pe buze, sa vezi cum raspunde, apoi. treaba vine de la sinewinking Si sunt gesturi micute care fac inima fetelor sa tresara. sa-i dai parul din ochi, sa o mangai usor pe obraz. Bafta.

| MisterKat a răspuns:

1. Nu e nicio problema daca incerci sa o saruti.
2.Nu esti prea direct, stai linistit, altii din a 4-a intalnire recurg deja la sex...
3.Nu cred ca o sa creada ca esti prea direct, nu vad motivul...
4.Parerea mea e ca ar trebui sa incerci sa iti iei o fata care e opusul tau, gandeste-te ca la doi magneti care au acelasi pol se resping.deci nu stiu daca e bine sa fie si ea timida. In Romania sunt milioane de fete, dintre ele e foarte mare probabilitatea ca una dintre aceste fete sa ii placa baietii timizi. Deci SUCCES! PS. Sper ca ti-a fost de vreun folos raspunsul! happy

| lilia_2632 a răspuns:

"Incercarea vina n-are"! DAR NU TE-AI GINDIT CA POATE ASTEAPTA SA FACI TU PRIMUL PAS? sI DUPA CARE ITI ARATA EA DACA E TIMIDA SAU NU...

| AllenTJ a răspuns:

rolling on the floor scuze ca rad dar e de ras... Dupa 4 luni nu v-ati sarutat? Nu are nimic alta data o sa fi mai rapid happy good luck

| eeeeeeeeee a răspuns:

Eu cred ca poti dsa o saruti. poate chiar asteapta asta.doar nu vrei sa se plictiseasca tot asteptand.deci,da-i batai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi bine daca ai discuta cu ea despre acest lucru, poate ea nu doreste si vrea sa mai astepte, iar tu poti sa cazi ca cineva neserios... stii este bine ca sa discutati si sa stabiliti unele lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu astepta sa faca ea primul pas mai ales daca e timida. Saruto cat mai repede ca sa nu creada ca nu o placi

| nimenialtu explică:

Mai bine l-ar face ea...ar fi mai simplu pentru mine! Timida nu trebuie sa imi arate pentru ca mi-am dat singur seama+ca mi-a zis chiar ea!

| nimenialtu explică:

Nu mai are rost...nu ma mai intalnesc cu ea...azi mi-a dat mesaj zicandu-mi ca ea incerca doar sa il uite pe iubitu care e plecat departe insa nu a reusit.Eu chiar ma indragostisem de ea, o credeam o fata ok si chiar credeam ca putem avea o relatie si dupa cum se purta cu mine era clar ca ma place insa na! M-am convins de 2 lucruri azi:danielbv ai foarte mare dreptate...nu ma potriveam cu ea, de asta s-a intamplat azi ce s-a intamplat... iar al doilea ar fi ca mi-am dat seama ca toate fetele sunt la fel...acceasi mentalitate de a insela sau isi bate joc de cineva! 4 luni mi-am pierdut cu ea pe DEGEABA!