| oanasunshine a întrebat:

Heihappy. Bun, deci imi place un baiat de la clasa paralela. sunt aproape sigura ca si el ma place pentru ca el a fost primul care a dat semne, apoi a inceput si mie sa`mi placa de el. Problema este ca nici eu nici el nu facem niciun pas. Eu am mai avut in trecut o problema de genul asta si eu am fost cea care a luat initiativa si am vorbit cu un baiat care`mi placea si nu a iesit cum voiam eu, deci nu voi fi eu aceea care va face primul pas. Nu stiu daca el e timid sau nu, ca l`am vazut stand cu fete de la el din clasa. Nu stiu ce sa fac, incerc sa nu`mi pierd speranta ca o sa vorbeasca odata si`odata cu mine dar nu stiu cat sa mai astept. sunt prea timida si in acelasi timp orgolioasa ca sa fac eu primul pas. Va rog, ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Alexutzica a răspuns:

Buna Ramona. Poate baiatul este foarte timid, de aceea nu prea discuta/comunica cu tine happy. Iti dai seama ca el sta cu colegele lui pentru.ca le cunoste de ceva vreme[o lunga durata]. Dar orice baiat/fata este timida cand vine vorba de fata/baiatul care il/o place happy. Zii buna, ce faci? Si incepe sa discuti cu el.Gaseste un subiect ADECVAT de discutie. Bafta, pupici:* :*

| Alexutzica a răspuns:

Buna draga mea. Baiatul poate este foarte timid, este normal.Cu colege lui vorbeste pentru.ca le cunoaste de foarte mult timp[de ani,sau luniwinking] Dar cand vine vorba de fata care ii place,devine timid,este normmal, toata lumea face asa. Cauta un subiect de discutie, ADECVAT. Baftaa :*:*

| 3n3my a răspuns:

Pai...eu zic sa mai astepti putin.iar daca nu face el primul pas nu ai decat... funda