| gabytz18 a întrebat:

Daca POstez pe youtube un clip si face un milion de vizualizari, primesc ceva de la youtube? MA rasplatesc cu ceva? Am auzit ca ar pati pentru atatea vizualizari thinking

Scuzati categoria dar nu am stiut la ce sa o incadrez.

Răspuns Câştigător
| 20CMrecords_3284 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar am auzit ca la subscribeurile alea ai primi bani cv nu stiu si la un numar mare de vizualizari.

http://dragosnicu.ro/castiga-bani-din-youtube.html

2 răspunsuri:
| MonkeyBoss a răspuns:

Intai sa faci milionul de vizionari si apoi restul laughing

| TheFACKYouTub a răspuns:

Nu faci bani.
in primul rand trebuie sa ai peste 2.000 abonati (SUBSCRIBE)
dupaceea semnezi un contract cu cei de la Google adsens pentru a lua bani din reclamele postate la clipurile tale
Dupacee iti faci un contract cu cei de la MACHINIMA http://www.youtube.com/user/machinima
si dupaceea ei bani din vizualizari
Si clipurile trebuie sa fie a tale personal.
Nu copiate
Deodata ce ai contract cu cei de la google adsens nu ai voie sa urci alte clipuri la care nu ai drepturi de autor.
Trebuie sa fie facute de tine
adica
video sa foie al tau
coloana sonora sa fie a ta personala.
nu sa pui un clip si pe fundal sa cante EMINEM
am fost destul de explicit