| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de frica de esec? Funda...

Scuzati categoria, nu am stiut la care sa o incadrez.

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Frica de esecuri este rezultatul neincrederii in sine, crede in tine si nu iti va mai fi frica de esec. Sunt unele exercitii pe care poti sa le faci, nu imi vine in cap decat unul ...inchizi ochi si te imaginezi pe tine asa cum esti acum, lipsit de incredere in tine si in coltul drept al ecranului mintii iti inchipui o poza/imagine cu tine cand aveai deplina incredere in tine nu conteaza cand, important e sa iti imaginezi si apoi sa maresti imaginea pe tot ecranul si sa te simti ca si cum ai fi din nou acolo. Apoi sa strangi din pumn si sa spui ca cred in mine si stiu ca pot face tot ce vreau, si de acum inainte de fiecare data cand voi strange din pumn imi voi aminti de acest moment.Iti spun eu ca daca vei face acest exercitiu in fiecare zi totul va fi binehappy, succes!

| anonim_4396 explică (pentru heartslow):

Mersi mult big grin Uitasem pur si simplu sa am incredere in mine... big grin

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pregatesti evenimentul de care ti-e teama.Te gandesti inainte cum ar fi sa reusesti. Exercitii de gandire pozitiva: cauti argumente care sa contrazica aceasta idee, ca vei esua. Faci o lista cu calitatile tale, cu reusitele de pana acum.

| andrei1237 a răspuns:

Fiecare persoana a avut parte in viata de un esec.Nu cred ca este solutia de a scapa de frica de esecuri! Pur si simplu, crezi in noroc.

| anonim_4396 explică (pentru andrei1237):

Mersi big grin