| fata1999 a întrebat:

Dacă prefer fără prezervativ și va fi atent când nu ejaculează in mine, e posibil că nu voi fi însărcinată?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa au facut bunicii mai in 13 ani 4 copii, altfel cu siguranta ar fi avut mai multi

| Alexandra20122017 a răspuns (pentru ania):

Doamnă, nu vă cunosc, nu știu cine sunteți dar pur și simplu ați înnebunit, peste tot, la toate întrebările la care mă uit dumneavoastră spuneți că prezervativul se rupe și că așa a venit pe lume copilul dumneavoastră, Dacă soțul dumneavoastră nu a fost în stare să folosească un prezervativ, asta nu înseamnă că prezervativele nu sunt bune și că se rup, Vă rog frumos să mai speriați copiii și nu mai încurajați sexul după căsătorie, Această gândire pe care o aveți este una foarte înapoiată și comunistă, Oriunde mă uit încuraja ti sexul după căsătorie

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai prefera fara prezervativ, ca sa risti o sarcina?
Ce-i rau sa te protejezi, decat sa ajungi insarcinata si prin spitale, cu suferinta si avort? Chiar vrei sa risti asa ceva?

Prezervativul NU doare, nu musca, nu produce mancarimi si nici alergii si nu costa mai mult decat o guma de mestecat, dar va protejeaza integral de sarcini nedorite si de boli cu transmitere sexuala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E posibil ca nu vei fi insarcinata, da. Dar este posibil si sa ramai insarcinata.

| ywar a răspuns:

Nu intinde coarda ca se rupe.

| Teo29 a răspuns:

Exista risc mereu. Faceti-o doar protejat

| DonutsRO a răspuns:

Dacă faci sex fară protecție înseamnă că ești neprotejată, e logic că există riscul să rămâi însărcinată. Iar dacă ai încredere că el e atent, întrebarea nu își are rostul. Îți recomand totuși să vezi un ginecolog pentru a-ți prescrie anticoncepționale sau pentru a-ți pune sterilet. Astfel poți fi mai liniștită.

| MrsHelp a răspuns:

Vezi ca exista diafragma...dar ea nu te protejeaza de boli cu transmitere sexuala