| GiaveleaCamelia a întrebat:

Dacă prima întâlnire nu a mers bine oarecum din cauza mea ce aș putea să mai fac? După am mai vorbit foarte puțin și acuma a început să vb cu altă fata (așa cred)A trecut 2 săptămâni de la prima întâlnire.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa incepi/sa incerci sa-ti faci o alta relatie.Cea de care amintesti s-a terminat practic in timpul intalnirii inca dinainte de a va desparti.Am o vaga banuiala ca a fost o incercare ratata/esuata din start. Pe viitor incearca sa nu comiti/repeti aceleasi greseli. Multa sanatate si bafta intro noua incercare.

2 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Ai putea sa-ti ceri scuze fata de prietenul tau si sa-i ceri o noua intalnire si sa nu mai repeti acea greseala, sa abordezi subiecte pe placul lui.

| Resurrection a răspuns:

Nu prea mai ai ce sa faci, eu zic sa treci mai departe. Dar daca iti place asa mult, eu zic sa rupi legatura cu persoana respectiva un timp si sa incerci sa lucrezi la tine o perioada, apoi ii ceri o a 2-a intalnire.