| Iubiptu23 a întrebat:

Dacă și-a dat drumul de ce nu am rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| adolescenta2002 a răspuns:

Draga nu ramai insarcinata din o incercare ca a scapat acum si gata mai ales ca nu e perioada fertila si nu-i adevarat ca in restul zilelor nu poti ramane insarcinata(in afara perioadei fertile) poti ramane oricand mai ales daca penetrarea este adanca si nu te ridici imediat dupa ejectuare ca sa curga spermatozoizi

| Nauman_Alexandra_1994 a răspuns (pentru adolescenta2002):

Ce șanse am să rămân însărcinată dacă și-a dat drumu de 2 3 ori in mine? Nu m-am ridicat imediat după ejaculare a rămas înăuntru dar prima oara când am mers la baie a curs lichid alb... Asta e probabil sa nu fi rămas cu toate ca am făcut-o neprotejat și de multe ori și a dat drumu in mine. Am stări de amețeli dar nu și de vomă... Asta înseamnă să fi rămas însărcinată?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai avut noroc, nu erai in perioada fertila, are omuleti lenesi sau debili fiziologic, asa a vrut Soarta. Sau ai facut oral?!
Mai sunt inca multe care cred ca daca inghit sperma pot face copii.

| darrio2007 a răspuns:

Nu esti in perioada fertila. Ceea ce ar trebui sa cunosti tu foarte bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca sperma a fost ejaculata IN VAGIN, cu toate acestea NU ai ramas insarcinata in urma acelui sex dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume; fiindca acea zi NU a fost/a facut parte din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. Este stabilit medical si stiintific ca doar in acea singura perioada a ciclului menstrual poate exista un OVUL VIABIL in uter si in urma fecundarii ovulului de catre 1 spermatozoid, se poate forma sarcina. In restul/celelalte zile care nu fac parte din PERIOADA FERTILA a respectivului ciclu menstrual, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata IN VAGIN de fiecare data. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Minunea nu se petrece de fiecare dată. Mai ales dacă NU eşti în perioada fertilă.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca nu erai în perioada fertila.

| EroulDePeTPU2002 a răspuns:

Poate si-a dat drumul in alta, ia vezi ce face Marinel intre orele 4 si 5 dimineata, intreaba-l de ce are 2 telefoane?