| AllexXtreme a întrebat:

Mi-am dat drumul in ea si nu a ramas insarcinata! Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| kaTTsu a răspuns:

Daca nu este la ovulatie nu este necesar sa ramana gravida, desi sansele sunt destul de mari, dar embrionul nu se prinde din prima.

Incearca sa te protejezi si sa eviti o eventuala sarcina decat daca consideri ca ea este persoana langa care vrei sa-ti petreci restul zilelor, majoritatea fac copiii din febra momentului si ajung sa se desparta peste ani. Nu spun ca asta ar fi cazul tau, doar ca se intampla cam des.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În bunica?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu era în perioada fertilă.

| Emilian65 a răspuns:

Poate nu era in petioada fertila.

| Sofer a răspuns:

Încearcă în continuare. Și o sa rămână însărcinată.

| Apokales a răspuns:

De data asta incearca vaginal. Imi multumesti mai tarziu.

| Floridori a răspuns:

Este necesar ca femeia sa fie in perioada fertila pentru a avea posibilitati de a ramane insarcinata.De fiecare data cand exista contact sexual neprotejat, cu ejaculare in interior, iar femeia obligatoriu sa fie in perioada fertila, sansele de sarcina sunt de aproximativ 30%, deci nu este stiinta exacta.
Se estimeaza ca doar 20% din cupluri reusesc sa formeze o sarcina in primele 3 luni de incercari, aproximativ 70% in primele 6 luni, iar restul pana la aproximativ 95%, reusesc in primul al.
Acei 5% ramasi, de obicei sunt persoanele care ajung in cabinetele medicale pentru investigatii in ceea ce priveste fertilitatea iar unii dintre ei, au nevoie si de tratament.
Daca sunteti la primele incercari, nu va ingrijorati.Statistic vorbind, este foarte probabil ca acest an sa fie unul cu noroc happy Poate doar trebuie monitorizat mai bine ciclul menstrual si calculata perioada fertila.Va maximizati sansele daca intretineti relatii sexuale in toate acele zile (ar fi ideal) sau, cum indica unii specialisti, o zi da si una nu.
Numai bine!

| Paul754880338 a răspuns:

Mai incearca.

| AllexXtreme explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!?