| aanonimm a întrebat:

Daca sotia ma refuza frecvent invocand diverse motive, inseamna ca are pe altul?

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu neaparat. Sunt multe motive pentru care ar putea face asta: e suparata pe tine dintr-un motiv (nu il cauta, poate fi vechi de luni de zile), e obosita si apetitul ii scade, a intervenit rutina si nu mai are chef de aceleasi partide, nu mai este atrasa de tine, are pe altcineva, din diverse motive ( o alimentatie necorespunzatoare, pastile etc) i-a scazut apetitul etc. Dupa cum vezi, pot fi multe explicatii. Incearca sa stai de vorba cu ea, calm, fara sa o invinovatesti de ceva, ci deschis la a afla care e problema. Daca o securizezi, o faci sa nu se simta judecata sau condamnata pentru acest refuz, iti va spune motivul si puteti solutiona problema impreuna.

luciana
| luciana a răspuns:

Nu! Inseamna ca este obosita, ca treburile casei le face de una singura sau ca este prea solicitata la serviciu si trrece printr-o perioada mai grea, deosebita... Daca ai incerca sa aveti o discutie pe aceasta tema, cu ton adecvat fara repros, cred ca ati rezolva aceasta delicata problema din viata de cuplu. cred ca totul va fi bine si v-o doresc! Numai bine si sa ne scrii, Lucien.

| bismark65 a răspuns:

Bine ar fi sa aveti o discutie daca subiectul nu este tabu

| mioara a răspuns:

Nu poate o doare ceva

| Ella_6365 a răspuns:

Poate fi de vina si locul unde lucreaza, daca e solicitant. poate fi si faptul ca pur si simplu nu are chef. poate a intrat la menopauza si deocamdata nu a trecut peste vestea asta (acum depinde cati ani are ^^'). poate avea si ceva vesti neplacute pe cap... sunt N motive...

| poppey a răspuns:

Daca nu are motive de sanatate, atunci DA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine inteles vorbesc din propria experienta