| Adelina1994 a întrebat:

Daca sunt admisa la facultate in vara aceasta, pot merge dupa 1 saptamana sa scot o adeverinta de student? sa primesc reducere pentru tren?

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, numai dupa inceperea anului universitar.

| SunnyDay88 a răspuns:

Doar dupa inceperea anului scolar, adica in octombrie. pana atunci poti folosi carnetul de elev.
si in toamna nu iei adeverinta, ti se va da o legitimatie si un carnet de reducere la trenurile ic si ir.

| Azµre a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ce-mi plac răspunsurile tale happy

| Adelina1994 explică (pentru SunnyDay88):

Deci sigur pot folosi carnetul de elev?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Adelina1994):

Da, pana pe 15 septembrie.

| Adelina1994 explică (pentru SunnyDay88):

Iti multumesc frumos

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Azµre):

Sînt bune răspunsurile ei.

| Azµre a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt foarte bune și admir efortul ei, ca și al tău de fapt, dar nu ai cu cine să te înțelegi pe acest site minunat...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Azµre):

Lasă că si tu depui efort, si te apreciem pentru asta, că încerci să explici unor copii ceea ce nici părinții lor nu le spun, din cauză că ori nu stiu, ori nu au chef.

| Azµre a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc, problema este a lor și a lipsei de comunicare din familie...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Azµre):

Exact.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Azµre):

Mai putin cand vb despre intreruperea de sarcina pentru care ma urasc toti ca sunt de acord cu faptul ca fiecare femeie e stapana pe viata si uterul ei si daca nu e pregatita sa fie mama, atunci nu ar trebui sa fie, mai ales daca si ea la randul ei e copil(totusi a se intelege 18 +. cu intreruperea de sarcina la copii 18 -, nu sunt de acord, dar nu sunt de acord nici ca ei sa faca sex... in fine, e treaba parintilor sa decida pentru ei daca n-au stiut sa-i pazeasca).

| Azµre a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ești de-a mea! Ura! Vezi că ți-am lăsat un mesaj pe privat.