| stef_1515 a întrebat:

Daca sunt indragostit de o fata care imi este foarte buna prietena si ea nu vrea o relatie, ramanem prieteni sau rupem orice legatura ca sa nu ne simtim nici unul prost?

Răspuns Câştigător
| Veve :X a răspuns:

Cum sa rupeti orice legatura? si sa dai cu piciorul unei prietenii asa cu una cu doua? eu zic ca nu are rost happy
uite iti propun ceva : presupunem prin absurd ca fata cedeaza si o sa accepte sa aiba o relatie cu tine. ce faci? la un moment dat tot va trebui sa va despartiti ca nu cred ca veti fi impreuna toata viata (acum depinde si de varsta voastra happy ). in momentul in care va despartiti unul dintre voi va suferi, poate ea poate tu si apoi s`a zis cu prietenia dinaintea relatiei straight face.

nu stiu ce ai inteles din ce ti-am zis eu mai sus dar parerea mea este ca ar trebui sa fiti prieteni si sa nu cumva sa o presezi ca mai rau faci. lasa relatiile si combinatiile oh go on bucura`te ca o ai langa tine :X. si nu uita, atunci cand iti cere un sfat in legatura cu alti baieti nu fi gelos, ci dai`le cu zambetul pe buze, fi bucuros pentru ea happy va valora mai mult de cat orice relatiewinking

Bafta:*

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Decat o legatura de dragoste esuata mai bine o prietenie adevarata.Cu timpul lucrurile se pot schimba in favoarea ta daca dai dovada de rabdare si inteligenta.Totusi,ai grija sa nu te chinui singur(vazand in tine doar un bun amic ea poate fi tentata sa iti povesteasca ce simte pentru altcineva). Daca simti ca doare legatura de prietenie cu ea sa ii pui capat insa pana atunci, continua!

| multimoak a răspuns:

Ramaneti prieteni. Niciodata nu se stie ce se va intampla cu voi doiwinking

| imiplacemov a răspuns:

Mai incearca sa o convingi sa fie cu tine. poate ca si ea tine la tine dar ii e frica sa recunoasca. daca va intelegeti atat de bine sansele unei relatii frumoase sunt destul de marilove struck

| unikat a răspuns:

Am patit acelasi lucru ca u ...nu shu cat de bun prieten esti u cu ea, dar eu eram la catarama cu amika mea si faceam multe tampenii impreuna, dar din mom in care i-am spus ca simt ceva pentru ea, a recunoscut ca pentru mine ar face orice, dar nu ma vd ca iubit, asa ca din momentul acela am cam inceput sa ne certam din orice, adica daca ma dadeam la ea in gluma cum faceam mereu, probabil ca se gandea la alceva si pana la urma am rupt orice legatura, sper sa nu patesty acelasi lucru ca mebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. daca chiar vrei sa o cuceresti si sa o combini incearca sa eviti orice subiect despre actualul sau fostii iubiti asta ca sa nu se reaprinda flacara. ajut-o, fi langa ea, da-i sfaturi dar nu care sa fie in avantajul tau.gandeste-te la binele ei daca tii asa mult la ea.si pana la urma isi va da seama ca esti ceea ce n-a avut pana acum.incearca sa afli cum era sau cum e prietenul ei acum si ce nu-i place si cum si-ar dori sa fie. apoi fi tu ce isi doreste ea.bafta,nus daca ai inteles dar bafta oricum