| Mihaelutzaaa a întrebat:

Imi place de un prieten de'al colegei mele
l-am cunoscut azi, numai k mia marturisit k ii place de el de cand la cunoscut adica de vreo 2 ani at nu s-a pus cu el k avea alta relatie il iubea pe respt, pe urma au rupt legatura si colegamea s-a indragostit de un baiat cu care a sttat impreuna cv vreme dar de vreo saptamana s-au despartit si el imed s-a pus cu alta ceea ce pe prietena mea a enervato si sa simtit ft prost, iar acum ea spune ca vrea sa devina prieteni ft buni mi-a spus. si i-am spus sa nu-si bata joc de el k ii un baiat bun mai rusinos si ft de treaba si oklove struck si mi-a spus ca nu vrea sa-si bata joc de el. acum nu stiu ce are de gand cu el dar te placut il place asta mi-a spus-o.
numai k si mie imi place de el si mi cumva sa-i zic ei pentru ca m-as simti ft prost daca i-as spune ca imi place de el.sad k nu vreau sa stric relatie de prietenie dintre mine si ea pentru o prostie de-a mea.
cand ne-am int si am pov. faceam glume radeam cu el nu avea nijki o treaba, cand se uita la mine mai imi zimbealove struck

1 răspuns:
| BxJ a răspuns:

Salut.Parerea mea este sa ii spui prietenei tale ce simti pentru el, pentru ca, daca ea e o prietena buna v-a intelege. Daca tipului ii place de tine, eu zic sa nu eziti, dar daca tipului ii place de ea, atunci nu trebuie sa te bagi in relatiile lor. Daca nu va place pe nici una din voi, atunci incearca sa il faci sa te placa, mai stai cu el, si sa ajugneti la stadiul de prietenie avansata, adica, cand va spuneti problemele, va descarcati unul la celalalt.Si iti va fi foarte usor sa il cunosti, si el la fel, si daca e, poate o sa fiti impreuna.