| lovewins25 a întrebat:

Daca te ai dezvirginat e normal ca la o zi-doua zile sa ai o foarte mica pata rosie inchisa pe chiloti? Poate mai e pt ca ti a curs sange cand te ai dezvirginat? Si in cate zile iti trece eana aproximativ

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să mai apară urme de sângerare/pete timp de 2-3 zile.
Este preferabil să NU mai faci sex timp de 5-7 zile după deflorare!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa sangerezi deoarece himenul poate fi indepartat/rupt total sau doar partial motiv in urma dezvirginarii. Durerile pot fi prezente o perioada ce nu se poate preciza deoarece trauma este resimtita diferit de fiecare femeie si depind in majoritatea cazurilor de modul in care s-a prdus/procedat la penetrare.

| Emilian65 a răspuns:

Pata de sange de la dezvirginare, poti sa ai si dupa 5-6 zile. In momentul cand nu mai ai aceasta pata de sange, inseamna ca s-a vindecat rana produsa in urma dezvirginarii.

| Jucausul a răspuns:

E foarte normal la fel cum e normal sa sangerezi putin si la urmatoarele contacte sexuale. "rana" de acolo se vindeca in functie de cat de vascularizat ai himenul.