| SmiiileXoXo a întrebat:

Menstruatia mi-a trecut acum aproximativ 1 saptamana, iar azi dimineata m-am trezit cu o pata rosie pe chiloti..era sange, credeti ca mi-a venit de 2 ori pe luna? sau ce putea fii? [menstruatia imi vine neregulat ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xoxopentrufete a răspuns:

Auzi,dupa ciclu mai vin si mici sangerari, stai linistita.Menstruatia nu vine de 2 ori pe luna, chiar daca la unele persoane este neregulata.Trebuie sa porti tampoane in fiecare zi.Si in timpul menstruatiei si dupa.Dar dupa, iti recomand sa porti dinalea subtiri nu always, discreet sau bella, subtiri zilnice, Si noaptea trebuie purtate.Si schimbate dimineata la amiaza si seara inainte sa te culci:*

| SmiiileXoXo explică (pentru xoxopentrufete):

Azi aveam de gand sa merg la piscina. deci nu ma mai duc? straight face

| xoxopentrufete a răspuns (pentru SmiiileXoXo):

Pai,ar fi bine sa iti pui un OB,...dar daca esti inca virgina, ar trebui sa mai astepti inca vreo 2 zile. De cand ai terminat perioada? De cand a inceput, si cand s-au incheiat sangerarile abundente?:

| SmiiileXoXo explică (pentru xoxopentrufete):

Pai perioada a durat mai mult de 1 saptamana, iar sangerarile abundente sau incheiat cam in a 6 a, a 7 a zii. iar ultima zii a fost acum o saptamana. apropo de la 1 jumatate, cand m-am trezit[stiiu, stiu ca sunt lenesa ] nu a mai curs deloc. adica eram direct cu pata pe chiloti si cred ca a mai curs atunci putin. insa de atunci nu a mai curs de loc. deci la ce sa ma astept?!

7 răspunsuri:
| Ozdogan a răspuns:

Stai linistita! Daca este neregulat asta este cauza! Si mie mi s-a intamplat. Funda?happy

| SmiiileXoXo explică (pentru Ozdogan):

Pai asta inseamna ca nu pot sa ma duc la piscina zi, nu?! apropo de la 1 jumatete[de cand m-am trezit] nu a mai curs nimic... Si daca nu pot cand am sa pot sa ma duc la piscina?

| Ozdogan a răspuns (pentru SmiiileXoXo):

Poti ma! Eu m`am dus cand aveam menstruatie si nu am patit nimic.Am purtat tampoane discreet fara aripioare si totul a fost super. :*

| BlueButterfly24 a răspuns:

Pai nu vreau sa te ingrijorez sau ceva, dar mie mi-a venit menstruatia acum 5 ani si chiar si acum sunt dati in care vine de exemplu pe 1 iulie se termina in 7 iulie si dupa 2 saptamani, vine din nou! Am fost la ginecolog de foarte multe ori si de fiecare data mi-a dat niste fiole si fier! Nu e nimic grav, dar trebuie sa te duci la doctor daca iti vine prea mult sau daca tine mai mult de 8 zile! Incearca sa mananci alimente care contin fier si multe lactate! Sper ca te-am ajutat! Multa sanatate!