| MT2European a întrebat:

Dacă te-ai masturbat de dimineață, iar in seara respectiva ai facut sex neprotejat, care sunt sansele sa rămână însărcinată?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce ai ținut sa menționezi și laba matinala totuși?

| romeo78 a răspuns:

Toate șansele sunt!
Deci, dacă considerați că nu se ma întâmplă nimic dacă ai făcut "laba" dimineața, greșiți!

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ti-ai spalat penisul cu apa calda si sapun imediat dupa masturbare si ai urinat, sa-ti cureti canalul de sperma, nu este nici o problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina in urma unui act sexual neprotejat este cuprins intre 0-5% in cazul in care sexul este intretinut intr-o zi care este situata in afara zilelor care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si de asemenea si in cazul in care in mod absolut sigur NU ajunge sperma in vagin.
In schimb atunci cand actul sexual este neprotejat si intretinut in una, in mai multe ori chiar in toate cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, in acel caz practic totul depinde de experienta sexuala a partenerului de sex cat si de capacitatea acestuia de a reusi sa-si coordoneze si controleze ejacularea incat sa fie capabil sa-si retina ejacularea dupa vointa si dorinta sa. Intro astfel de situatie probabilitatea de a se forma o sarcina se situeaza intre 5 - 95%, si in cazul in care sexul este intretinut asa cum ai precizat. Pentru a fi pe deplin dar si corect informat, trebuie sa afli si sa stii ca intreaga cantitate de sperma care ramane in uretra penisului dupa ejaculare, devine lichida dupa circa 15-20 de minute si se scurge si prelinge din penis in urmatoarele 3-4 ore IN TOTALITATE chiar si in situatia in care in
cele 3-4 ore de dupa ejaculare, barbatul nu urineaza deloc. Multa sanatate!

| Gofigi a răspuns:

100/100

| G510 a răspuns:

La fel de mari ca și când nu te-ai fi masturbat dimineata. Adică ce legătură are?

| MATRiXRIDER a răspuns:

Sanse fix la fel, nu conteaza. Scoate-o la timp si nu ai treaba