| anonim_4396 a întrebat:

Teoretic cum ajungi sa împrumuți bani de la cămătari?

13 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ti se intampla ceva si ai nevoie urgent de bani, rudele, prietenii, cunoscutii nu te pot imprumuta ca nu au, banca nu-ti da din mai multe si diferite motive, singura varianta: camatarii... sad

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Da,așa e, dar asta știam. Mă întrebam cum ajung să mă întâlnesc cu cămătari și să fac rost de bani. Cum se face?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu e public pentu ca e ilegal! Ajungi la ei numai prin cunostinte...

| Nirvanaaa a răspuns:

Sper ca intrebi din curiozitate, nu așa pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru Nirvanaaa):

Mdalaughing
Vezi că ți am trimis ceva

| mastadont a răspuns:

Îi întrebi pe prietenii ăia cu care n-ai vorbit de mult, ăia pe care-i suni când vrei să bagi ceva ilegal sau ăia despre care știi că se ocupă cu lucruri dubioase, dacă nu cunosc pe cineva care împrumută bani. În câteva zile vei fi sunat sau vei primi un număr la care să suni și să-ți expui problema, dacă vă înțelegeți, te întâlnești cu tipul/tipii, îți dau banii după ce ești de acord cu dobânda astronomică și timpul scurt în care trebuie să-i dai înapoi și gata, te-ai făcut cu bani de la cămătari.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Nu am astfel de prieteni. Ce fac?

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci e greu să dai de cămătari. E ca și dacă ai vrea să faci rost de ceva ilegal, droguri, arme, trebuie să cunoști pe cineva care se ocupă cu așa ceva ca să ai acces în acele cercuri. În asemenea cazuri relația e bazată pe încredere, iar persoana ta de contact practic garantează pentru tine într-un fel, dacă nu ai o astfel de persoană atunci nu te bagă nici un cămătar în seamă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic te sinucizi. Sa nu apelezi niciodată la varianta asta mai bine mănânci pâine cu ceapa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles....eram f curios

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Eu sunt cămătar și mafiot -_-

| anonim_4396 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Eu sunt Onur!