| Atotstiutorul a întrebat:

Bani de la camatari sau banca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer camatarii.Nu suport sa fiu terorizat psihic in fiecare zi daca intarzii cu plata.La camatari e altfel.Primesti o bataie buna si esti lasat in pace sa faci rost de bani.Pe cand bancile, au grija sa-ti arate cat de nesimtiti si prosti sunt. Dupa ce iti aduc scuzele de rigoare, te asigura ca mai poti apela la ei, din moment ce esti apt psihic si tocmai le-ai oferit un profit din munca ta.Camatarii, in caz ca ai datorii, nu te mai primesc sau iti imprumuta mai putin.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Uf, ce experimentat ești! : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ideea e ca bancile si camatarii au cam aceleasi practici, in schimb ma ingrijoreaza lenea lor.Culmea ar fi sa vina doi directori de la banca si sa-ti incendieze masina.Dar vezi, la ei conteaza imaginea, deci inca o bila neagra pentru banci si fatarnicia lor.Tu cu cine faci banking? Nutu, Stelian, Clanul Sofrone? laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

De ici, de colo, de dincolo...
De ce? Vrei să fii tu banca mea... specială? Ești deținătorul atâtor zâmbete, râsete și bucurii? Să știi că, într-o zi, atunci când nu voi mai avea, voi veni la tine, să împrumut câteva. Deocamdată, sunt atât de bogată... : ))

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De la bancă. Dar din contul meu. Fără împrumuturi.

| LoveSleep a răspuns:

De nicăieri.
Dacă n-ai 5.000 de euro o să ai mai mult de-atât să dai înapoi?