| Laura1992 a întrebat:

Daca te masturbezi des, poti sa iti largesti himenul, iar atunci cand faci sex pentru prima data cu un baiat se poate sa te doare mai putin? Multumesc

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La sexul frumos, masturbarea se face in princcipal prin mangaierea zonei vulvare si a clitorisului in special - cu mainile foarte bine spalate in prealabil!

Da, ceea ce intrebi tu se practica si este chiar recomandat - si eu am mai scris asta aici! - ca, in prima saptamana, sa se introduca cam 1 cm un deget, si cu miscari circulare lente, dar si apasand - tu sau el - sa incepi sa largesti orificiul himenal, astfel incat, la primul contact sexual sa se rupa mai usor, si sa doara cat mai putin!
Apoi, in a doua saptamana, continui cu 2 degete largirea progresiva, iar in a treia saptamana, cu 3 degete! - dupa care compari largimea deschiderii himenale cu grosimea penisului viitorului "beneficiar", si hotarati impreuna daca e destul sau mai trebuie largit! Success si mare atentie la igiena manuala si locala!

E preferabil sa faceti Petting ceva timp inainte, astfel incat sa va cunoasteti limitele senzoriale si reactiile specifice, iar tu, la momentul debutului, este bine sa bei un pahar de vin rosu (sau sampanie!) care te va relaxa si dezinhiba, facilitandu-ti intrarea in starea de spirit si fizic corespunzatoare!

Abh
| Abh a răspuns:

Doar daca te masturbezi intravaginal.

| AnonimA a răspuns:

Buna da t doare mai putin pentru ca nu mai esti asa d stramtabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hirciogaria ta, unde mama naibii ai vazut asa ceva? ala nici alifantu sau bunicu lui mamutu nu poseda asa ceva