| raducoman a întrebat:

Daca te masturbezi si ejaculezi are cum vreodata sa se sparga venele din penis?

Răspuns Câştigător
| SEXULvsBARZA a răspuns:

Hei, nu! Asta se încadrează la mituri urbane despre masturbare. Ejacularea este un proces normal. Așa cum plămânii nu-ți explodează când respiri, la fel nici venele din penis nu se sparg când ejaculezi și nici vaginul fetelor nu devine mai larg pentru că fac sex. Etc. Nu ai motive să îți faci griji. Dacă ai mai multe întrebări despre ce li se întâmplă băieților la pubertate, te poți uita la acest clip: http://www.sexulvsbarza.ro/gallery/pubertatea-la-baieti.

10 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Esti copac.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pielea are niste vase foarte subtiri numite vase capilare. Ceea ce vezi tu mai proeminent pe penis sunt chiar vene si nu au cum sa se sparga de la masturbare, insa capilarele din piele ar putea insa si acolo sunt slabe sanse sa se intample. E bine sa nu folosesti tehnici de autosatisfacere extreme decat daca pielea ta suporta intinderea si presiunea si as putea sa-ti spun despre ce e vorba dar nu vreau sa-ti dau idei.

| Emilian65 a răspuns:

Daca exagerezi cu masturbarea, este posibil ca la un moment dat, venele sa cedeze si sa se sparga, iar penisul sa ramana paralizat.

| Danysan a răspuns:

Categoric nu -dar daca ai probleme la nivelul Testiculelor cum ar fi o Hernie, Hidrocel, Varicocel atunci lucrurile pot lua o intorsatura urata pentru tine.Medicii recomada sa nu te masturbezi daca ai asa ceva -Sperma care rezula nu poate sa urce prin canale daca ele sunt strangulate sau depalsate --Rezultatu find durerei mari si riscu de cine stie ce -nu vb. Oricum sperma care nu o ejaculezi se reabsoarbe.sau se elimina prin urina daca ramane pe canalulu organului copulator.Cat despre masturbare daca esti normal nu ai de ce sa te vaiti -daca nu exagerezi e oki-Cea mai cunoscuta prb daca nu ai mai facut asta si esti novice laughingse manifesta prin umflarea portiunii aporpiata de capul organului copulator-rezultat datorita frecarii intense acelei zone -Nu stiu daca este ceva nasol daca afecteaza cumva dar unii au asa ceva.Cel ami oki e sa faci asta sau sa te satisfaci cu o fata -fa cu ea sex si nu o sa mai ai astfel de prb -acolo ejaculezi de la senzatia de placere si nu de la frecarea ca nebunu. Gandeste Bine ca sa Traiesti Mult!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Daca o sugrumi destul de rau poate.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu,e imposibil asa ceva.Cred ca ai 13-14 ani, nu? e normal la varsta ta sa faci asta.Nu-ti face grij, dai acolo.

| Maskeried a răspuns:

Ma inchin cu stanga picorului. Ah. Nu. Masturbarea nu are de aface cu spargerea venelor. Oricat de tare ai "freca manivela" sau ai strange de ea, venele alea, precum orice alta vena din corp, nu se poate sparge.

| Cîrpă a răspuns:

De fiecare data cand ejaculezi ti se sparge o vena, de unde crezi ca vine sperma?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Cîrpă):

Bai terminati cu tampeniile ca speriati copilu.