| anonim_4396 a întrebat:

Daca trebuie sa faci avort trebuie acordul parintilor? daca nu il faci in spital
si il faci la cabinet tot mai trebuie acordul?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești minoră, da.
În celelalte situații, nu.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nici un medic normal din punct de vedere psihic nu se leaga de o minora sa-i faca avort. Stii cate nenorociri se pot intampla in urma acestei manevre chirurgicale? Vorbeste cu mama ta si luati impreuna o hotarare.Ai nevoie de consimtamantul ei.

| Cătălina a răspuns:

Daca esti minora iti trebuie acordul lor indiferent ca te duci in spital sau intr-un cabinet.

Discuta cu ai tai, chiar daca pare imposibil, ei sunt cei in masura sa te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| Papusik a răspuns:

Nui adevarat daca esti minora nu trebuie neaparat acordul parintilor.
Potii sa te ducii cu cineva care are peste 18 ani.De exemplu daca ai un prieten/a major il poti lua pe el/ea sa semneze.

| Lacoste a răspuns:

Daca esti minora, trebuie acordul parintilor indiferent daca il faci in spital sau la cabinet particular.

| BeBebuu a răspuns:

Nui adevarat daca esti minora nu trebuie neaparat acordul parintilor.
Potii sa te ducii cu cineva care are peste 18 ani.De exemplu daca ai un prieten/a major il poti lua pe el/ea sa semneze.

| SkyZ0 a răspuns:

Desigur ca se cere acordul parintilor big grin

| Ţiiţţţu a răspuns:

Daca ai peste 18 ani nu trebuie acordul parintilor, daca nu nimeni nu iti va face avortul fara ei, daca ai mai putin de 18 ani spune-le parintilor sunt sigura ca t vor ajuta si nu va sti nimeni, sau vrei sa stie toata lumea sa t arate cu degetul, d cat sa t faci de rusine spune-le parintilor :*:*

| birsanyoana2000 a răspuns:

Da trebuie acordul parintilor