| albastrel a întrebat:

Daca TU Sotul femeii iubite ai fii in sala de asteptare pentru ca sotia ta naste si doctorul care se ocupa de dansa si iti da tragica veste ca nasterea s-a complicat ingrozitor si ca tu trebuie sa decizi daca iti salvezi sotia sau copilul... ce faci? adica ce alegi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te intreaba nimeni, ca deontologia te obliga sa salvezi gravida.

17 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Intr-adevar situatia este una din cele mai grave din viata, insa daca privim cu optimitate atunci fara sa ma gandesc salvez viata sotiei, pare cam grosolan, dar asta e realitatea.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sotia.

| valy a răspuns:

Normal ca sotia.intr-adevar e o senzatie al dracului de nasoala, dar copilul mai putem face pe urma altu, daca nu infiem unu de la ajutoare sociale ca sunt o multime de femei incompetente care isi lasa copii acolo, si normal ca as alege femeia. pop

| Barajag a răspuns:

Mda, suna interesant aceasta intrebare, insa draga mea, in Romania noastra nu auzim prea des ca sotii sa poata asista langa sotiile lor in sala de nastere, insa medicii vor sti si vor decide cine va trai sau nu... da, e pacat sa vezi cum moare o mamica, dar mai ales un copil...nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva...

| Pho3nix a răspuns:

Buna intrebare.
E o decizie foarte grea si nu mi-as dori sa fiu in aceasta decizie. Nu doresc asta nimanui, nici la cel mai rau dusman.
Oricum, daca ar fi sa iau aceasta decizie eu as alege sa salvez sotia. Daca salvam copilul, l-as fi crescut singur si ar fi ramas fara mama.
Cu sotia pot face alti copii.
Sper ca nu fiu in aceasta situatie.

Oricum... buna intrebare.winking
O zi buna happy.

| elyssa20 a răspuns:

Ufffffff nu stiu ce sa raspund mult prea dificila alegere...

| pisoias29 a răspuns:

As prefera sa imi salvez sotia si poate data viitoare vom avea un copil sanatos si sarcina nu se va mai complica...si daca nu vom mai reusi sa concepem unul, vom adopta happy dar in orice caz imi salvez sotia [vorbeam din perspectiva unui barbat]

| dydy22 a răspuns:

Pai iubita normal un copil il poti face dar persoana iubita mai greu

| cary a răspuns:

Este o situati cam dificila care este din fericire destul de rara in zillele noastre... dar cred ca ar trebui salvata sotia...pentru ca un copil poate fi facut daca sotia traieste... dar daca traieste copilul... o noua mama+sotie...la fel de buna nu o sa gasesti niciodata!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare foarte importanta. Sotia esti tu? Da? Atunci aleg sotiabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotia daca este constienta sa decida singura.Eu nu pot sa ma incarc cu nici o moarte...desi am facut-o involuntar. Dar e prea de tot voluntar daca intelegi.Asa ca medicul se afla acolo sa decida pentru ca asta este treaba lui.Nu toti tatii se pot afla in sala cind vine momentul pentru ca n-ai de unde sa stii...Si legile la noi sint facute sa nu ai liber la nastere ci imediat dupa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sotia ai fi tu, as alege copilul. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i o prostie maxima, hei. Nu te intreaba nimeni asa ceva. Exista o procedura: mama trebuie salvata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am vazut raspunsul Brigaelei. Scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul...pentru ca ea a trait, a vazut lumina zilei.trebuie sa vada si copilul cum e viata...eu sunt fata si eu as alege sa mor eu si copilul sa traiasca... Mia

| razvan_3457 a răspuns:

Waaa. e diabolica intrebarea. e ca si cum ai intreba: pe cine votezi? pe dracu sau pe dracu? dar interesanta in acelasi timp big grin raspunsul meu e: gandeste mai pozitiv happy