| mankovskis a întrebat:

Daca un băiat a ejaculat in mine in timpul menstruatiei si peste o zi dupa terminarea ei, este posibil sa raman însărcinată?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In perioada zilelor de menstruatie care reprezinta primele zile ale unui ciclu menstrual NOU, formarea unei sarcini in cazul in care sperma este ejaculate in vagin, se apreciaza ca fiind foarte, extrem de mica de cel mult 2-3% sau altfel spus atat de mica incat se poate considera ca fiind aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sansele ca tu sa fi ramas insarcinata sunt destul de mici, dar totusi exista pentru ca spermatozoizii pot supravietui in mucusul de la nivelul va***ului femeii sau a tractului genital superior aproximativ 3-5 zile.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse extrem de mici spre nule sa apara o sarcina in perioada menstruatiei.