| galacticmauve1 a întrebat:

Daca un baiat afla ca il placi,dar nu de la tine, poate fi nesigur pe el si in caz ca te place sa nu faca nimic.
Cel pe care il plac a aflat in prima zi de vacanta de la un coleg de-al meu, poimaine incepe scoala si nu vreau sa-l evit, dar nu stiu ce sa fac.Inainte eram sigura ca ma place,acum nu a mai facut nimic de ceva timp, bine si eu l-am cam evitat.
Va rog sa ma ajutati, sunt confuza, inca il iubesc foarte mult.

Răspuns Apreciat de Editori
| Romanul86 a răspuns:

Dacă nu face nimic întreabă pe un prieten de al lui dacă are prietenă sau îi place de cineva?
Dacă știi că e băiat serios du-te la el și împrietenește-te cu el, adică abordează-l tu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te place, va veni la tine sa-ti vorbeasca.
Daca nu te place, te va ocolii si evident ca nu-ti va vorbi.
In nici un caz nu te sfatuiesc sa-i vorbesti tu. Lasa-l pe baiat sa decida.
Iubirea asta din copilarie este ca gripa, azi esti bolnav, maine nu mai ai nimic.

| mihaicelsfant a răspuns:

Du-te direct la el si vorbeste cu el. nu mai fi asa timida

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să-i trimiți un mesaj sau ceva de genul. Cred că el e timid și nu îndrăznește să facă primul pas.

| ngllllll a răspuns:

Spune-i ca il placi.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Desigur ca poate fi nesigur, daca tu zici ca il placi fa tu primul pas.