| galacticmauve1 a întrebat:

Am intrat in depresie din cauza ca un baiat nu ma place,bine nu este sigur ca nu ma place,insa asa cred in acest moment.A aflat ca-l plac,iar de atunci nu l-am mai vazut,colegii lui isi bat joc de asta.
Inainte chiar eram sigura ca ma place, iar acum nu stiu ce sa fac.Deja m-am facut de ras,nu pot merge la el.
Va rog, ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inainte nu aveai cum sa fii sigura ca te place, totul era in capusorul tau, pentru ca-ti doreai sa te placa.
Inevitabilul s-a intamplat!
Ai deschis gurita si el a fugit, pentru ca nu te place!
Din pacate, nu-i nimic de facut, pentru ca deja te-ai facut de ras, daca prietenii rad si fac glume pe seama ta.
Daca viitoare te inveti minte si nu mai spui asa ceva, pentru ca nu-i normal.
Ti-am ami spus si alte dati, nu sarii pe el, nu fa tu declaratii, lasa baiatul sa faca primul pas, ca sa nu fuga, sau sa te refuze.
Ajutor din partea noastra nu prea mai este necesar, daca ti-am spus de cateva ori sa nu faci anumite lucuri si totusi nu ti-a pasat si le-ai facut.
Acum nu-ti pot decat un singur sfat: sa-i pace acelui baiat si vezi-ti de viata ta!

| antonimilk a răspuns:

Nu trebuie sa intri in depresie, poate nu tine de el și din frica celorlalți se ascunde.
De ce sa te consumi si să suferi? Cum a spus și anonim 16121, unii nu înțeleg iubirea, sentimentele, dragostea...
Ești prea deșteaptă că sa suferi de la niste persoane diatruse, lasă i așa, nu i băga în seama.
Zâmbește când îți vine să plângi, ignora și încet încet vei uita. Nu trebuia să-i spui daca acolo aveti copii de rahat.
Mereu au fost obstacole in calea celor ce au ajuns sus sau le-a fost bine, dă-i în colo, nu merita și de ce le dai atentie?
Putem vb pe privat, te aștept.

| anonim16121 a răspuns:

Trebuia să țineți totul secret, îți recomand sa faci o pauza până se liniștește totul, îți găsești o ocupație ceva, uită și după ce uita toata lumea si vezi ca încearcă sa flirteze din nou băiatul încearcă, dar ține totul secret de colegi, se vede ca nu sunt persoane de încredere, poate ai sub 15 ani, așa sunt colegii...li se pare amuzant o relație, încearcă sa se bage in relație, sa o distrugă, nu-ți face griji, urmează sfatul meu și o sa fie bine, trimite-mi și mesaj in privat daca ai vreo nedumerire, te ajut cu drag, mă cam pricep in arta seducției (da, s-a făcut o arta din dragoste?).

| RobertAlex18 a răspuns:

Nu merita, da mi mie nr tau de tel ca te iubesc eu laughing