| Elennnnnnn a întrebat:

Daca un băiat cere pilula de a doua zi la farmacie, i se va da fara probleme sau există si cazuri când nu i se va da?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

I se va da fără probleme, dar mult mai ok e să evitaţi situaţia în care trebuie folosită.

| anamaria82726 a răspuns (pentru Necunoscut112):

De ce? Nu e nimic rau in a folosi-o. Nu e ca si cum ar face avort. Pilula omoara spermatozoidul.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anamaria82726):

Ha? Spuneam că poţi procura prezervative, anticonceptionale, pastila de a doua zi, chiar dacă nu eşti major, aşa cum ai spus tu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamaria82726):

Fiindca din cate am inteles tu esti fata, ar trebui sa stii de pe acum ca acea pastila contraceptiva blestemata cunoscuta sub denumirea de a 2-a zi, provoaca dereglari intense si masive in functionarea corecta a ovarelor si in cazul folosirii a mai multe pastile apare posibilitatea de a provoca sterilitate partiala/temporara iar in cazul onor organisme mai slabe sterilitatea poate deveni definitiva. Hormonii existenti in pastila actioneaza asupta OVARULUI a carei activitate este blocata, dereglata, oprita pentru a nu mai produce OVULE. Daca nu esti informata nu da raspunsuri gresite. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani are baiatul! Daca este un pusti micut, farmacista poate refuza sa -i dea pastila, pentru este un medicament periculos pentru un copil.
Daca este barbat in toata firea, categoric ii va da pastila.

| kandaraki a răspuns:

Ii va da si pilula si o palma ca nu a fost atent si cumpara asa prostii!

| missfatadelatara a răspuns:

Farmacista i-o da, numai sa nu o ia el cum am văzut mai demult un caz pe la TV

| anamaria82726 a răspuns:

Ti-o da...e ca si cum ai cere prezervative. Nu e mare chestie. Atata timp cat esti major n-are nici-o treaba

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anamaria82726):

Poţi şi minor să procuri aşa ceva...