| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un om se castrează mai simte nevoia de masturbare?
Sau dacă nu are testicule și ia testosteron, mai simte plăcere când o face?

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Castrarea de unul singur e sinucidere (la propriu).

| T0T a răspuns:

Nu o să mai simtă. O să evolueze spiritual. Deci te rog... Încearcă!

| KR0NSTADT a răspuns (pentru T0T):

Sfatul tău este bun. Dar... mai trebuie și să aibă ce să castreze. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietene, Iisus prin textul din Matei 5:30, nu se refera la corpul fizic, ci la a omora acele ganduri din mintea ta. Degeaba iti scoti ochii sa nu mai privesti, pentru ca adevarata radacina este dincolo de ochi, este in mintea ta, Dumnezeu ne da puterea de a ne controla mintea, gandurile, sentimentele, emotiile.
Spune-i Lui in rugaciune problema ta.

Iti recomand 2 videoclipuri, te rog fierbinte sa le urmaresti, te vor ajuta foarte mult.

https://www.youtube.com/......tps?/watch

https://www.youtube.com/watch?v=34R4AzSDmEw&t=463s&ab_channel=NeuroProgres

Răspuns utilizator avertizat
| Bodx233 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Unde scrie?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

? Bă, dar fără bile voi fi depresiv și iar nu-i bine...
? Da, dar fără ele vei evolua spiritual, chiar dacă voi avea un corp de fată, voi atinge 90 de ani lejer...
? Da, dar nu voi mai avea copii...
? Dar vei salva mai mulți copii ai pământului...
? Dar copiii mei nu vor exista...
? Dar vei scăpa de dorința sexuală pentru totdeauna...
? Dar voi ajunge bețiv și drogat ca să scap de depresie...
? Este mai bine fără bile, iar dacă vrei copii fai și abandonează i...
? Dar numi pot abandona copiii...
? Trebuie să alegi ori bile și viață puțină ori fără bile și cu ani mulți!?
? În regulă, voi alege fără bile și cu mulți ani.

| KR0NSTADT a răspuns:

Și care-i legătura cu religia, vrea omul să își tragă o labă în fața altarului?

| anonim_4396 explică (pentru KR0NSTADT):

Nu poți evolua spiritual!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Parerea mea sincera e sa mergi la psihiatru. Nu e o jignire.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că existența sau inexistența unei perechi de cojones poate influența negativ evoluția spirituală. Asta ține de cunoaștere, nu de gâdilarea scrotului.