| anonim_4396 a întrebat:

Daca v-ar insela prietenu/prietena l-ati/ati ierta`o? sau ce ia`ti spune?

Răspuns Câştigător
| Ирина19 a răspuns:

Nu, nu l-as ierta, pentru ca daca te-a inselat o data o va mai face, i-as spune ca nu mai am incredere in el, fii sigura daca chiar o sa-i para rau de ceea ce a facut cu timpul o sa-ti demonstreze asta si doar atunci ai sa poti sa-i mai oferi o sansa happy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ias spune ca e o curva ordinara si sa no mai vad in ochii mei, daca mai indrazneste sa dea buzna cu mine o omor. Atat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare pe drumul său, scurt!
Pa, pa.

| Klepto a răspuns:

Poate ca sa fie fata cea mai cea, fata aia care o cauti toata viata si o gasesti doar o data i-as spune un la reverede scurt si la obiect.
Dar tot as intreba-o daca au meritat alea 5 minute.

| DeeDee a răspuns:

M-as desparti de el imediat, fara drama (pe cat posibil) si as pleca fara sa ma mai uit in urma.

Oricum nu as mai putea face ceva cu el stiind ca nu apreciaza, ca a facut-o cu alta... m-as simti scarbita. Nu l-as mai putea atinge.
Si mai e chestia ca cine inseala o data va insela din nou, deci nu se merita.

Iar daca il/o ierti, e posibil sa te ia de fraier/a si sa o faca din nou, de data asta cu constiinta mai libera. Scenariu: nu iti mai spune ce face (considerand ca e iertat/a automati si te protejeaza de adevar), iar tu te trezesti intr-o zi ca iti vin analizele pozitive pentru sifilis sau HIV. Ca de, acum sunteti intr-o relatie serioasa, mai lunga, sunteti parteneri stabili so o faceti si fara prezervativ - si poate ea sa ia pilula de a doua zi. Asta e cea mai nasoala parte a inselatului.

| Andrulica a răspuns:

Daca a facut`o odata happy
Sa fii sigura ca o va face si a doua oara!

Si mai bine, fiecare cu pzd masii laughing!

| micutzadominatoare a răspuns:

Da daca mar iubi si daca las iubi logic ca las ierta. daca et refri la faptul ca ma insela facand sex cu alta 100la suta las ierta dar daca ar fi altceva nu prea stiu

| Cineva_7121 a răspuns:

Da! L-am iertat. Insa odata ce face chestia asta pe tine te indeparteaza, sau depinde. Daca e cu ea pentru cateva seri ca sa o... Intelegi tu nu poate avea niciun efect asupra ta. Toata lumea zice ca daca ar fi inselata/ inselat nu l-ar ierta insa nu e adevarat. Eu l-am iertat si a fost mult mai rau la mine. Daca vrei sa stii citeste posturile mele. Cand iubesti treci peste tot. Crede-ma! Aceolasi lucru ziceam si eu insa cand am aflat am trecut peste tot si m-a durut enorm. Insa il iubeam.

| johnydark a răspuns:

Daca m-ar insela prietena, cred ca singura solutie ar fi razbunarea crunta si directa. In lume poti fii pacalit, batut, furat si chiar batjocorit dar peste astea se poate trece ca ti le face un strain. Dar cand cineva la care tii foarte mult calca in picioare totul nu mai exista iertare sau impacare doar nevoia de razbunare.Stiu ca multi spun ca trebuie sa fii calm si sa discuti situatia dar eu asa consider.

| Alexandra_3484 a răspuns:

Sincera sa fiu, acum gandind la rece, cu siguranta nu. Dar atunci probabil l`as ierta pentru ca il iubesc.Deci depinde cat de mult iubesti persoana.Cand e vorba de alt caz si nu al tau zici "eu m`as desparti de el", dar daca e vb de tine l`ai ierta si ai trece cu vederea.

| yubitha a răspuns:

Eu l-as ierta daca chiar as tine la el. dar intai as sta despartita de el o saptamana 2, doar ca sa ii arat cum e sa fie cu mine si cum ii e fara mine si ca altadata sa nu mai faca asa... fundita:*?

| MissFashionPrincess a răspuns:

Eu una nu as putea ierta.
Si chiar daca as ierta persoane respectiva, increderea in ea tot nu mai exista; iar o relatie fara incredere in partener nu cred ca este ceea ce imi doresc.
I-as spune simplu ca totul s-a terminat, nu cred ca este nevoie de prea multe explicatii intr-un asemenea caz.
O seara placuta!

| Marcel_3800 a răspuns:

In cazul acesta in primul rind de care inselare ex. prin sex mo inselat nu cred ca o pot ierta dupa aceea fie cit de serioasa si simpatica nu voi ierta