| Lexy ♥ a întrebat:

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

19 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna,daca un baiat inseala o fata sau invers inseamna ca nu se iubesc,daca iubesti pe cineva esti incapabil sa faci asa ceva, cand iubesti nu vrei decat sa fi cupersoana pe care o iubesti nu sa o inlocuiesti
Daca prietenul meu m-ar inseala nu cred ca la-s ierta sau poate as face asta doar ca sa eu fac si eu lui, ca sa il insel si eu altfel nu pentru ca daca -a inselat odata de ce nu ar mai face-o si a 2 oara?

Posy kiss

| Rukhsandra a răspuns:

NU... niciodata n-as ierta

| MititiCa a răspuns:

Pfff. foarte greu raspuns. am citit pe aici printre intrebari, ca nu ar ierta oricat ar iubi, sincer mi`este greu sa cred chestia asta. dar ma roghappy...
eu cu multa durere in inima, as ierta, dar mi-as pierde increderea in el aproape total, si chestia asta ar duce la o posibila despartire in viitorul apropiat, pentru ca daca eu sunt tradata, incep sa uit marea iubire. pentru ca pur si simplu asa sunt euhappy.
l`as pune la curent cu faptul ca in fata mea si-a pierdut increderea, si ca daca se mai intampla poate sa dispara. simplu si sigurhappy.
numai bine:*!

| WooLove a răspuns:

Si ce garantie ai a 2-a oara daca il ierti daca te impaci cu el?

| XK a răspuns:

Daca a gresit odata o va face si a doua oara! asta este sigur, dar daca am m-ar ierta si ea inainte, as ierta si eu...pana la urma nu esti casatoritwinking

| XK a răspuns:

@Anne 1)imi place numele laughing (motive personale)
2) pai daca a reusit sa o faca odata fara resentimente o face si a doua oara, oricum femeile inseala mai mult! este demonstratwinking

| consiliera a răspuns:

Greu de spus. Daca mai sunt si copii la mijloc...Iti strici viata pentru fericirea lor, sa aiba mama si tata.Sa aiba o familie.Chiar daca numai voi stiti ce e.Greu de spus.

| AnnaMaria a răspuns:

Unde scrie ca e lege daca se intampla 1 data sa se intample si a2a?
Eu da, as ierta. Din moment ce pe mine ma iubeste, cu mine sta mai tot timpul.Si daca isi cere iertare si e sincer.why not?

| Noir a răspuns:

Pe asta mizează in general baietii. fetele sunt nebuna după relații si băieți încât ii iarta.eu una nu as ierta oricât de mult l-as iubi. dacă a mintit o data o va mai face.

| DeliciousMe a răspuns:

Nu. nu pot ierta asa ceva daca ma iubesti nu inesli si daca ai facut o data o va face si a 2 a oara tongue

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Cine nu iubeste, nu iarta.

| FrozenloVe a răspuns:

Eu n`as ierta.pentru ca pur si simplu si-a batuth joc de mine.si daca ma impac cu el tot asa va face in continuare. Pupici kiss! Fundaa`?big grin

| Infraverde a răspuns:

Platesc cu aceeasi moneda

| Alex3 a răspuns:

Cand iubesti ierti, si as ierta-o dar a 2 oara, nu cred ca ar mai fi la fel relatia, s-ar schimba multe, poate din dragoste nu m-as despartii, dar cu siguranta mi-as bate si eu joc d ea si in final m-as despartii.

| OnixXdd a răspuns:

Eu aş ierta dacă e sincer şi spune el, nu dacă aflu de altcineva.

| JeansS a răspuns:

Da,da as ierta.Dar mult depinde si de situatie, daca intr-adevar tine la mine si a fost doar pe o seara, no sa ma afekteze deloc.Pentru-ca in ziua de azi sunt multe curvushoare care macar ca shitu ca baiatul e in relatii si se baga,dar pentru mine ele vor ramine pe o seara,, mai ales cand stii ca esti iubita.Dar daca s-a indragostit de ea sau ceva, nu vad nici un motiv sa mai fiu cu el.makar ca il iubesc.aceasta e parerea mea. pupyy:*

| JeansS a răspuns:

As mai spune una,pentru baieti barbati sa insele femeya e usor,a doua zi ei uita si trec peste asta, indiferenti.iar o femeie chind insheala mereu sta cu ghindul ca sa nu afle el, sau oare de ce am facut.intr-un kuvint nu-i permite sovestea sa traieaska normal.De aceea in mai multe kazuri barbatii inseala.totusi unii macar ca inseala dar tin la femeea sa.domnishoara.

| iojavlad a răspuns:

`Nu in primul rand daca il/o iubesti nu te arati suparat/a si ii zici ''Ok'' asa apoi nu mai le spui prietenilor spune-i aluia cal urasc nu-i ii mai zice nimic si ai o sansa sa se intoarca la tine! asa din prima nu las ierta...

| MeanGirl_2649 a răspuns:

Sincera sa fiu, sunt cu prietenul meu de 5 luni si nu mi' s-a intamplat asta dara Doamne fereste daca ar fi asa... Da...Eu recunosc l-as ierta fiindca il iubesc prea mult. Dar o singura data caci daca il iert si a doua oara apoi se invata si face asa. Dar prima data da!