Întrebare recomandată | MagiicGirlI a întrebat:

Ati ierta persoana iubita daca v-ar insela?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Daca o face o data sigur o va mai face. plus de asta, te impaci cu iubirea, dar ramane indoiala. daca nu merge unde zice? daca nu e cu prietenele/prietenii si e in alta parte? de gandurile astea n-ai sa scapi. concluzia o tragi tu

46 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E o situatie diferita cand intr-adevar ti se intampla asa ceva...dar in principiu nu.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
de 25 de ani iubesc si sunt iubita, nu imi pot da cu parerea pentru ca nu am trecut prin asa ceva, probabil daca era la inceput nu as fi acceptat, acum ca avem 2 ingerasi mari, 25 de ani de la casatorie, nu stiu cum as reactiona.
doar cand esti in situatia respectiva te vezi cum reactionezi.
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

Depinde de situatie,daca se intampla asta in timpul casatoriei si mai ai si copii, poate ca i-as mai acorda o sansa cu mare greu dar sa fim doar prieteni[iubiti]cred ca i-as spune,, nu,, din start,,, norocul meu este ca nu am fost inselata si nici nu as vrea sa fiu

| Doηηa a răspuns:

Dacă sunt "oarbă" de iubire, iert cu speranța că nu se va repeta niciodată.
Fiecare are dreptul la o șansă, o singură șansă!

| madyddd a răspuns:

Clar nu!

| 4b a răspuns:

Am iertat, si mi-am vazut de viata mea...de atunci, fiecare cu drumul lui...

| xXdoareuXx a răspuns:

Daca o iubesti treci o data- de doua ori cu vederea.

| Prezidentul a răspuns:

Te ia de prost... PENAL :/

Răspuns utilizator avertizat
| lolly a răspuns:

Nu as ierta! Cine iubeste, nu inseala! Daca ti intr-adevar la o persoana nu vrei sa o faci sa sufere, sa distrugi increderea cladita in atat amar de timp, distrugi relatia! Daca as fi inselata ar insemna ca nu ma iubeste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| Azµre a răspuns:

De ce m-aș gândi așa departe când știu că nu are cum să mă înșele? Atâta timp cât stă cu mine în casă laughing

Nu - Nu aș ierta!

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă eşti prost o ierţi.

| Oana92 a răspuns:

Nu!

| Xtadelo a răspuns:

Posibil...

| raluk27 a răspuns:

Depinde de:
-relatie (durata, profunzime, seriozitate etc). Nu poti pretinde fidelitate de la cineva cu care te vezi de 2 saptamani. Asta se castiga in timp
- ce inseamna inselat (sarutat? sex? )
- a fost doar o aventura care a trecut sau ceva de durata (gen 2 relatii in paralel). Cred ca mai periculos si dureros decat inselatul fizic, este cel emotional
- din ce cauza s-a intamplat (poate involuntar eu l-am impins la asta)
- daca am familie, copii
Iertarea depinde de imprejurarile in care s-a produs inselatul. Dar in principiu, NU. Chiar daca iert, cu siguranta nu uit si cu siguranta lucrurile nu vor mai fi la fel. Infidelitatea afecteaza iremediabil relatia de cuplu.

| LolaLollita a răspuns:

Analizand mai multe chestii, am decis sa raspund "da" in prima faza. De ce? Pentru ca un lucru care s-a intamplat o data, poate sa nu se mai intample niciodata. Poate a fost o scapare, cine stie. Merita o noua sansa daca il iubesc si-mi dovedeste ca imi impartaseste sentimentele. Dar daca se intampla si a doua oara, nu as ierta, e clar ca va urma si a treia oara. Si daca ma inseala si a treia oara, deja e vina mea, ca sunt prea credula. Oricat de puternice ar fi sentimentele mele, as pune punct dupa a doua oara. Asta in cazul in care iert prima scapare laughing Sper ca ai inteles ceva din toata filosofia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
CATEGORIC NU!
Dacă îi prind cumva în pat pe amândoi, i-o trăznit pă amândoi, d... îi ia pe amândoi!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ar fi un moment de slabiciune si de maxima prostie.

| gingergirl1 a răspuns:

Depinde! thinking
Daca ii pare rau, si imi dovedeste ca ma vrea inapoi! Ia-si mai da O SINGURA SANSA! Daca s-ar mai intampla odata "adiooosss" fara discutii!winking

| fadnox a răspuns:

Ca si la migratii, se pleaca in cautare de locuri mai bune, inseamna ca problema e la tine - il lasi in pace sa-si faca damblaua in alta parte; ca se intoarce sa-si ceara scuze, aici intervine fiecare cu ce crede de cuviinta

| Violente a răspuns:

Dacă te inșeală, CATEGORIC nu o mai numesti "persoana iubită".

Nu, CLAR nu aș ierta-o. Nu are ce să caute cu altul din moment ce eu sunt singura ei prioritate.

| DeKoniec a răspuns:

Nu.

| Keith a răspuns:

Sincer iti voi raspunde asta in momentul cand mi se va intampla asta desi nu cred ca mi se va intampla vreodata, ca imi cunosc iubitul.

| AleXisAleXis a răspuns:

Merita iertata. Dar nu si uitata. Sa stii ca dupa ce inseli pe cineva aceasta persoana tot timpul va avea indoieli in privinta ta. Cel mai bine este sa nu continui aceasta relatie. Dupa cele intamplate lucrurile nu vor fi niciodata ca la inceput! sad

| Șurubelniță a răspuns:

E o intrebare foarte grea. Tentatia poate fi mare. Ei bine, eu unul stiu ca nu sunt niciun George Clooney si ca nu arat bine din punct de vedere fizic, e normal ca persoana iubita sa fie atrasa fizic si de alte persoane.
Daca va admite ca a gresit, ca pur si simplu n-a putut rezista, eu unul as ierta-o. Nu din start, mai intai va trebui sa-mi recastige increderea, ceea ce ii va lua destul de mult timp, cateva luni bune poate chiar ani.

Oricand poate exista tentatia sa inseli, insa daca o faci, trebuie sa ai taria de caracter sa recunosti ca ai facut-o, ca iti pare rau si ca a fost doar o greseala, evident trebuie sa iti asumi si consecintele.

| ellaells a răspuns:

Daca as iubi enorm as ierta, daca doar ar fi o relatie asa trecatoare NU AS IERTA IN NICIUN CAZ!